382475614_333449979042823_2402604869038525620_n
28. září 2023

Cena za krajinu 2023

Vytvářejí vodní plochy, revitalizují parky, bojují proti suchu, přichází s ekologickými řešeními provozu a všichni se včera sešli v Otevřené zahradě. Už podruhé tam totiž náš Lukáš Dubec I náměstek JMK pro lidi a přírodu předával Cenu za krajinu pro obce, firmy i jednotlivce, kteří v uplynulém roce nejvíce pečovali o jihomoravskou přírodu.

posts/podch.jpg
26. listopadu 2021

Rok u kormidla - Lukáš Dubec

Před rokem jsem jako volební lídr s posádkou Pirátů zakotvil na krajském úřadě. I když jsme se ujali vedení v těžké době, musím říct, že jsme neselhali. Sestavování rozpočtu s velkými výpadky v příjmech a řešení situace s Covid-19 jsme zvládli obzvláště úspěšně. Přes tyto velké překážky jsme pilně pracovali i na věcech, které jsme slíbili našim voličům a následně se k nim zavázali v Programovém prohlášení Rady Jihomoravského kraje.

posts/vever.jpg
25. listopadu 2021

Novinky z Rady Jihomoravského kraje

Ve středu 24. listopadu opět jednala rada Jihomoravského kraje, které se za nás účastní náměstek Lukáš Dubec, radní Jiří Hlavenka a radní Jana Leitnerová. Co přinesla? To se dozvíte v našem krátkém shrnutí!

posts/zst.jpg
5. listopadu 2021

Listopadové zastupitelstvo Jihomoravského kraje!

Ve čtvrtek jsme se sešli s ostatními kolegy na pravidelném jednání zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na pořadu jednání bylo 91 bodů a v tomto článku naleznete nejdůležitější novinky z krajského úřadu!

posts/bazenik.png# obrázek ideálně 420x677px minifikovaný přes https://tinypng.com/
30. srpna 2021

Ekologické vytápění bazénu v Lužánkách přinese úspory až 2,5 milionu ročně!

Inovace a ekologie. To je energie, která žene vpřed nejnovější projekt pirátského náměstka Tomáše Koláčného zajišťující vytápění městského plaveckého bazénu v Lužánkách. Pro ohřev bazénu bude vybudován důmyslný systém využívající teplo z odpadní vody.

posts/zakazkyeko.jpg
19. dubna 2021

Veřejné zakázky budou v Brně víc ekologické a sociálně odpovědné

Minulý týden byla Radou města Brna aktualizovaná metodika, jež upravuje zadávání veřejných zakázek malého rozsahu. Přidala se povinnost dodržovat zásady sociálně a environmentálně odpovědného zadávání a inovací.

posts/odpadweb.jpg
13. dubna 2021

Budoucnost zpracování odpadu v Brně

Budoucnost patří projektům, které svou inovativností a chytrými řešeními zpracovávají odpad ekologicky, moderně a efektivně. Město by na podobně zaměřené projekty na zpracování plastů mohlo získat dotace z operačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí. Jak by takové projekty mohli fungovat? Co by přinesly Brnu?

posts/gorkeho.jpg
28. března 2021

Konec rozkopaným ulicím a kácení stromů kvůli kabelům!

Rekonstrukce ulice Gorkého začala na jaře 2018, po roce oprav byla však ulice stále jen rozkopaným staveništěm. A právě tehdy, na jaře roku 2019, došlo v vykácení všech stromů z ulice. Upřímně se přiznám, naštvalo mě to. Nejen vykácení stromů, ale i to, že oprava ulice trvá tak neskutečně dlouho. Uzavírka skončila až na podzim po více než osmnácti měsících. Právě naštvanost z další šíleně dlouhé opravy mě motivovala s tím něco udělat.