Cena za krajinu 2023
Vytvářejí vodní plochy, revitalizují parky, bojují proti suchu, přichází s ekologickými řešeními provozu a všichni se včera sešli v Otevřené zahradě. Už podruhé tam totiž náš Lukáš Dubec I náměstek JMK pro lidi a přírodu předával Cenu za krajinu pro obce, firmy i jednotlivce, kteří v uplynulém roce nejvíce pečovali o jihomoravskou přírodu.
Rok u kormidla - Lukáš Dubec
Před rokem jsem jako volební lídr s posádkou Pirátů zakotvil na krajském úřadě. I když jsme se ujali vedení v těžké době, musím říct, že jsme neselhali. Sestavování rozpočtu s velkými výpadky v příjmech a řešení situace s Covid-19 jsme zvládli obzvláště úspěšně. Přes tyto velké překážky jsme pilně pracovali i na věcech, které jsme slíbili našim voličům a následně se k nim zavázali v Programovém prohlášení Rady Jihomoravského kraje.
Novinky z Rady Jihomoravského kraje
Ve středu 24. listopadu opět jednala rada Jihomoravského kraje, které se za nás účastní náměstek Lukáš Dubec, radní Jiří Hlavenka a radní Jana Leitnerová. Co přinesla? To se dozvíte v našem krátkém shrnutí!
Listopadové zastupitelstvo Jihomoravského kraje!
Ve čtvrtek jsme se sešli s ostatními kolegy na pravidelném jednání zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na pořadu jednání bylo 91 bodů a v tomto článku naleznete nejdůležitější novinky z krajského úřadu!
Ekologické vytápění bazénu v Lužánkách přinese úspory až 2,5 milionu ročně!
Inovace a ekologie. To je energie, která žene vpřed nejnovější projekt pirátského náměstka Tomáše Koláčného zajišťující vytápění městského plaveckého bazénu v Lužánkách. Pro ohřev bazénu bude vybudován důmyslný systém využívající teplo z odpadní vody.
Veřejné zakázky budou v Brně víc ekologické a sociálně odpovědné
Minulý týden byla Radou města Brna aktualizovaná metodika, jež upravuje zadávání veřejných zakázek malého rozsahu. Přidala se povinnost dodržovat zásady sociálně a environmentálně odpovědného zadávání a inovací.
Budoucnost zpracování odpadu v Brně
Budoucnost patří projektům, které svou inovativností a chytrými řešeními zpracovávají odpad ekologicky, moderně a efektivně. Město by na podobně zaměřené projekty na zpracování plastů mohlo získat dotace z operačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí. Jak by takové projekty mohli fungovat? Co by přinesly Brnu?
Konec rozkopaným ulicím a kácení stromů kvůli kabelům!
Rekonstrukce ulice Gorkého začala na jaře 2018, po roce oprav byla však ulice stále jen rozkopaným staveništěm. A právě tehdy, na jaře roku 2019, došlo v vykácení všech stromů z ulice. Upřímně se přiznám, naštvalo mě to. Nejen vykácení stromů, ale i to, že oprava ulice trvá tak neskutečně dlouho. Uzavírka skončila až na podzim po více než osmnácti měsících. Právě naštvanost z další šíleně dlouhé opravy mě motivovala s tím něco udělat.