380161988_329379742783180_7805148372370648802_n
18. září 2023

Piráti ve Znojmě oslavili 10 let

Pirátské místní sdružení vzniklo ve Znojmě v roce 2013 a druhou dekádu zahájilo společně se všemi Piráty z celého Jihomoravského kraje. Na otevření zcela nového pirátského přístavu na ulici Rudoleckého 928/15 nechyběl ani ministr zahraničí Jan Lipavský.

f755427759e3a32a2aa6022dc80a7a9a85dda8f0f0d353dfd4b7adbdeaf9ddea
9. listopadu 2022

TÝDNY SOCIÁLNÍHO PODNIKÁNÍ VE SNĚMOVNĚ

Od září až do prosince tohoto roku probíhá ve Sněmovně série akcí, které se věnují tématu zaměstnávání hendikepovaných v sociálních firmách. Přinášíme rozhovor se Zdeňkem Kosourem, členem Pirátů z MS Znojemsko, který Týdny sociálního podnikání (SP) spoluorganizuje.

Orná půda
12. září 2022

Beton místo orné půdy? Znojemští Piráti jsou proti!

Když vyjedete ze Znojma směrem na Vídeň, ocitnete se mezi lány polí. Znojemsko se vyznačuje vysokým podílem úrodné černozemě, tedy základního neobnovitelného přírodního bohatství. Po několika kilometrech na výpadovce se po levé straně uprostřed pole na skoro 9 hektarech rozléhá velký výrobní závod společnosti Nevoga s.r.o.

posts/znojmoweb.jpg
posts/znojmicko.png
1. září 2021

Ústavní soud potvrdil postoj Pirátů! Zrušil bezdoplatkové zóny.

Ústavní soud včera vyhověl návrhu skupiny 17 senátorů na zrušení dvou paragrafů, které umožňují zavedení bezdoplatkových zón. Piráti Znojemsko tento krok vítají, jelikož bude zabráněno nesystémovému a diskriminačnímu řešení v centru Znojma.

posts/znojmoweb.jpg
24. srpna 2021

Vyjádření MS Znojemsko k situaci spojené s bezdoplatkovými zónami.

Vedení radnice Znojma se snaží bezdoplatkovou zónou řešit aktuální situaci ve městě. Nutno však zdůraznit, že na současné nájemníky, vůči kterým je namířena, takové opatření bezprostředně nikdy nedosáhne. Až nově uzavírané nájemní smlouvy po datu účinnosti vyhlášení bezdoplatkové zóny budou tomuto opatření dle platných právních norem podléhat. Totéž platí také při změně nájemní smlouvy.

posts/znojmobez.jpg
10. srpna 2021

Bezdoplatkové zóny ve Znojmě neřeší kriminalitu!

Rozporuplné rozhodnutí plné chyb. I tak lze označit zavedení bezdoplatkových zón v centru Znojma. Nejen, že tyto zóny neřeší argument poklesu kriminality, ale jsou i v mnohých ohledech řešením asociálním. Pirátská členka Komise sociální/zdravotní a Komise bytové ve Znojmě Jana Logrová proto vyzvala vedení města k okamžitému dialogu a napravení nepříznivé situace.

posts/znojmo_nevoga.jpg
20. června 2021

Znojmo na rozcestí: vymění úrodnou půdu za beton?

Když vyjedete ze Znojma směrem na Vídeň, ocitnete se mezi lány polí. Znojemsko se vyznačuje vysokým podílem úrodné černozemě{:target="_blank"}, tedy základního neobnovitelného přírodního bohatství. Po několika kilometrech na výpadovce se po levé straně uprostřed pole objeví velký výrobní závod společnosti Nevoga s.r.o. Společnost nyní žádá aktualizaci územního plánu v této oblasti s cílem dosáhnout změny ploch zemědělských na plochy pro výrobu a skladování. Cílem je rozšíření areálu na okraji oblekovického katastru.

posts/znojmo_parkovaci_dum.jpg
19. května 2021

Komentář Pavla Nevrkly: Nekoncepční návrh parkovacího domu na znojemském náměstí Svobody

Počátkem května se vedení města Znojma pochlubilo návrhem parkovacího domu na náměstí Svobody. Je sice chvályhodné, že město chce řešit dlouhotrvající problém s parkováním ve svém středu, ale současný záměr je zcela nevhodný.

posts/simon_chodniky.jpg
30. dubna 2021

Komentář Šimona Foučka: zrušme nevýhodnou rámcovou smlouvu Znojma. Řešením jsou otevřená výběrová řízení

Před nějakou dobou jste si na facebookovém profilu Znojemských Pirátů{:target="_blank"} mohli přečíst o kontrole chodníků na náměstí Armády. Psali jsme o tom, že město Znojmo převzalo nové chodníky ve špatném stavu, i o tom, že tato zakázka, v rozsahu přes milion Kč, byla zadána bez výběrového řízení.

posts/znojmo_radnice_web.jpg
19. dubna 2021

Očima Jeníka Hory, člena výboru pro plánování města Znojma za Piráty

Byl jsem osloven Piráty ke členství ve výboru, protože mám jako architekt zkušenost s urbanismem a územním plánováním. Zároveň mě zajímá, kam se město, kde žiju, bude vyvíjet. Od začátku roku proběhlo již čtvrté zasedání výboru, kde jsme řešili následující.

posts/jatka_znojmo.jpg
22. března 2021

Znojemští Piráti se zasadili o návrat nevyužívaného areálu do vlastnictví města

Na mimořádném jednání Zastupitelstva města Znojma bylo dne 22.3.2021 schváleno odstoupení od kupní smlouvy k areálu Jatek ve Znojmě{:target="_blank"}. Město Znojmo areál prodalo za podmínky, že na něm musí být postaven výrobní podnik o určitém počtu pracovních míst. Nový majitel však tyto podmínky do dnešního dne nesplnil. Zastupitelstvo odmítlo nadále prodlužovat lhůty ke splnění podmínek a rozhodlo se odstoupit od smlouvy.

posts/jana_znojmo.jpg
2. března 2021

Znojmo představuje Janu Logrovou: „K politice mě přivedla práce s lidmi bez domova“

Dnes Vás seznámíme s naší členkou Janou Logrovou, která Piráty zastupuje v Komisi sociální a zdravotní a v Komisi bytové.

posts/znojmo_radnice.jpg
1. března 2021

Znojmo: jak fungují komise Rady města?

Piráti nominovali své odborníky do komisí Rady města. Jak ale takové komise vlastně fungují a k čemu slouží?

posts/pavel_znojmo.png
11. února 2020

Pavel Nevrkla: Kdo těží ze svého protiprávního jednání v případě prodeje pozemků ve Znojmě?

Město Znojmo v roce 2014 prodalo areál bývalých jatek společnosti K-Produkt Holding s.r.o. Společnost koupila areál velmi levně (3 mil. Kč) s podmínkou, že na pozemku vybuduje průmyslový podnik a vytvoří pracovní místa. Tyto podmínky však nebyly ve sjednaných lhůtách splněny, a to opakovaně, na což upozornil náš pirátský zastupitel ve Znojmě Pavel Nevrkla.

posts/Znojmo_web.png
13. listopadu 2019

Pavel Nevrkla: Co přineslo další jednání znojemského zastupitelstva?

Co se řešilo na posledním jednání Zastupitelstva města Znojma? Přečtěte si krátké shrnutí od našeho pirátského zastupitele Pavla Nevrkly{:target="_blank"}.