posts/CLV3.png
27. dubna 2022

Tomáš Koláčný - Participativní rozpočet se rozroste o občanské návrhy!

Radní dnes schválili projekt občanské návrhy, který doplní úspěšný participativní rozpočet Dáme na vás. Prostřednictvím občanských návrhů budou moci Brňané podávat Radě města Brna návrhy na projednání podnětů na zlepšení života ve městě. Samotný vznik občanských návrhů vycházel z několikaleté praxe s participativním rozpočtem a ze spolupráce s obyvateli a občany Brna.

posts/dotacekultu.jpg
17. ledna 2022

O kulturních dotacích bude rozhodovat již lednové zastupitelstvo

Naši radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit dotace pro nezřizovanou kulturu. V devíti dotačních programech a osmi individuálních dotacích letos Brno rozdělí 61 316 000 Kč. Poprvé bude o všech kulturních dotacích rozhodovat již lednové zastupitelstvo.

posts/cyberko.png
8. listopadu 2021

Kybernetický prostor Brna ochráníme!

S rostoucí mírou digitalizace je třeba dbát na bezpečnost zpracovávaných dat, protože je s tím spojeno i vyšší riziko kybernetických útoků. Jejich cílem se v poslední době stávají nejen úřady, ale třeba i nemocnice a další strategické instituce. Ve snaze těmto kybernetickým hrozbám a útokům předcházet, rozhodli jsme se posílit své kapacity v oblasti kybernetické bezpečnosti.

posts/dopravajedno.png
23. května 2021

Životní cyklus dopravních omezení digitálně

„Hyperloop do Prahy? Brněnské metro? Zatím ne.” To jsou známé slogany Kopeme za Brno, se kterými se můžeme setkat každý den při dopravních omezeních. Málokdo už ale ví, jak dlouho tato opatření budou trvat, jaká je nejlepší objízdná trasa a jaké uzavírky se teprve připravují. Proto jsme se v rámci Odboru městské informatiky rozhodli zřídit centrální web zvláštního užívání komunikace (ZUK).

posts/zakazkyeko.jpg
19. dubna 2021

Veřejné zakázky budou v Brně víc ekologické a sociálně odpovědné

Minulý týden byla Radou města Brna aktualizovaná metodika, jež upravuje zadávání veřejných zakázek malého rozsahu. Přidala se povinnost dodržovat zásady sociálně a environmentálně odpovědného zadávání a inovací.

posts/samozivitele.jpg
24. března 2021

Prosadili jsme byty pro rodiče samoživitele!

S nápadem vyčlenit část městských bytů samoživitelkám a samoživitelům přišlo město už začátkem letošního roku. Plán se setkal se značnou podporou a nyní se tak dolaďují poslední detaily. První rodiče samoživitelé by se mohli nastěhovat již za několik měsíců!

posts/zastupko.jpg
23. března 2021

Aktuality ze Zastupitelstva města Brna

Dnes se konalo pravidelné zasedání Zastupitelstva města Brna. Zastupitelé měli na programu více než 100 bodů k projednání. Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších bodů, které které byly projednány a schváleny.

posts/kolacny_resp.png
17. března 2021

Brno daruje Dopravnímu podniku 5000 respirátorů!

Od 1. března platí série vládních opatření, která mají zlepšit nepříznivou pandemickou situaci. Mezi nimi je i povinnost nošení respirátorů FFP2 nebo KN95 téměř všude, kde je větší koncentrace lidí, včetně hromadné dopravy. Opatření však v některých případech vedlo i k vyhroceným situacím mezi cestujícími.

posts/vzduch_web.jpg
11. března 2021

Město a MUNI budou spolupracovat na monitoringu ovzduší ve městě!

Díky spolupráci města Brna a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity dojde k rozšíření měření kvality ovzduší v Brně. Na základě výsledků aktuálně spouštěného projektu budou navrhnuta opatření, která povedou k čistšímu vzduchu ve městě.

posts/MMB_web.png
21. dubna 2020

Vyjádření brněnského zastupitelského klubu Pirátů k informacím z článku na ihned.cz

S primátorkou Markétou Vaňkovou i náměstkem Robertem Kerndlem jsme v úterý o článku vydaném na portálu ihned.cz hovořili{:target="_blank"}, oba dva tvrzení o jakémkoli svém podílu na manipulacích s městským majetkem v době před deseti lety striktně odmítli a od pana Hubálka, který o nich tvrdí, že byli součástí organizované skupiny, se znovu důrazně distancovali. Jméno pana Hubálka nebylo zmíněno poprvé, už před podpisem koaliční smlouvy na podzim roku 2018 se od něj ODS během našich jednání distancovala. Poté, když v loňském roce podal pan Hubálek výpověď, kterou zmiňuje článek na portálu ihned.cz, označili jeho výpověď za křivé obvinění a bylo podáno i trestní oznámení. Na věrohodnosti zdůvodnění Markéty Vaňkové a Roberta Kerndla přidává i fakt, že přestože výpověď pana Hubálka byla učiněna před více než rokem, policie doposud Vaňkovou ani Kerndla nepozvala ani k podání vysvětlení či výslechu, ani nepadlo žádné obvinění. Jak jsme navíc zjistili, tak výpověď pana Hubálka zaznamenal policista Vladimír Machala, který je dnes trestně stíhaný za zneužití pravomoci úřední osoby.

posts/jerry-speaks.jpg
31. března 2020

Krátce z Brna: Jaroslav Kameň střídá v zastupitelstvu Moniku Lukášovou Spilkovou

Piráti na brněnském magistrátu mění od dubna složení zastupitelského klubu. Novým neuvolněným zastupitelem se stal Jaroslav Kameň, který ve funkci vystřídal zastupitelku Moniku Lukášovou Spilkovou. Ta se rozhodla rezignovat na post brněnské zastupitelky a chce se plně soustředit na svoji práci zastupitelky a předsedkyně Kontrolního výboru MČ Brno-střed. Jaroslav Kameň se chce věnovat především problematice bydlení v Brně a pokračovat v práci na plnění pirátských priorit spolu se zbytkem pirátského zastupitelského klubu.