posts/stazi.png
3. ledna 2022

Hledáme stážisty a stážistky do pirátského PR a marketigového týmu!

Baví tě politika nebo PR a marketing? Chceš vědět, jak to chodí v politické straně a jak se dělá politický marketing? Chceš se podílet na činnosti České pirátské strany a přispět tak ke změně na české politické scéně? Pokud je tvoje odpověď třikrát ano, tak je to stáž přesně pro tebe!

posts/piratidoprava.jpg
29. září 2021

Moderní město potřebuje moderní dopravu

Udržitelnost a bezpečnost dopravy je jednou z našich hlavních priorit. Chceme zajistit bezpečnou infrastrukturu pro všechny skupiny obyvatel, ať už se dopravují autem, na kole či pěšky.

posts/radekweb.jpg
22. června 2021

Radek Holomčík: Konec šikany zemědělců, důraz na udržitelnost a podpora venkova

Zemědělská politika u Pirátů? Jedním z těch, kdo se jí 4 roky ve Sněmovně intenzivně věnuje, je jihomoravský poslanec Radek Holomčík. V minulých týdnech prošel náročným, avšak transparentním procesem volby vládního týmu koalice Piráti a Starostové, kde se ucházel o post pro oblast zemědělství. Na možnost, že by se jednou stal ministrem zemědělství, se připravoval posledního 3,5 roku. Co vše by na resortu změnil?

posts/kandidatka.jpg
20. května 2021

Představili jsme naše kandidáty v Jihomoravském kraji

Koalice Pirátů a Starostů dnes oficiálně zahájila kampaň do sněmovních voleb v Jihomoravském kraji. Na tiskové konferenci se představilo sedm čelních kandidátů se svými prioritami, mezi něž patří udržitelné hospodaření v krajině, ochrana vody, kyberbezpečnost, právní stát, nezávislost médii a moderní školství.

posts/seniori_udalosti_web.jpg
5. dubna 2021

Přijměte pozvání! Pirátské on-line události 5.-11. dubna 2021

Srdečně vás zveme na společná on-line setkání plná zajímavých informací. Tento týden nás čeká:

posts/1.png
1. dubna 2021

Hledáme stážistky a stážisty do Pirátského PR a marketingového týmu!

Baví tě sledovat politiku? Chceš vědět, jak to chodí v politické straně a jak se dělá politický marketing? Chceš se naučit něco nového? Pokud je tvoje odpověď třikrát ano, tak je to stáž přesně pro tebe!

posts/participace_debata.jpg
30. března 2021

Jihomoravský kraj zapojí své obyvatele do rozhodování

Dostanou opět příležitost rozhodovat o části peněz z krajského rozpočtu občané jižní Moravy? Co je pro zavádění participativních prvků ve správě kraje nejdůležitější a kde je možné se inspirovat? Tématem participativního plánování se zabýval workshop, který se konal na krajském úřadě JMK za účasti členů rady, včetně náměstka pro participaci Lukáše Dubce. Seminář vedl mezinárodní expert na participativní plánování a e-participaci Tomáš Rákos.

posts/boskovice_radnice.jpg
25. března 2021

Vyjádření Pirátů Boskovice k rozpadu koalice

Jistě s napětím sledujete situaci okolo dění na boskovické radnici. Místní zastupitelé za hnutí ANO 2011 pod vedením místostarosty Lukáše Holíka vypověděli na základě dlouhodobého nesouhlasu s postupem místostarosty Radka Mazáče koaliční smlouvu a v současné době probíhá jednání o vzniku nové koalice.

posts/vzduch_web.jpg
11. března 2021

Město a MUNI budou spolupracovat na monitoringu ovzduší ve městě!

Díky spolupráci města Brna a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity dojde k rozšíření měření kvality ovzduší v Brně. Na základě výsledků aktuálně spouštěného projektu budou navrhnuta opatření, která povedou k čistšímu vzduchu ve městě.

posts/dubnany_kaceni.jpg
21. února 2021

Otevřený dopis Radě města Dubňany

Do letošního ledna byl v Dubňanech u školy březový háj, který v létě poskytoval stín u dětského hřiště. 29. ledna byly stromy plošně vykáceny. Výsledkem celé této rychlé akce je hromada palivového dříví prodaná za symbolickou cenu a větve stromů vyvezené jako odpad do příkopu nedaleko základní školy.

posts/tyden_na_magosi1.jpg
13. února 2021

Týden na magoši: úprava rozpočtu | modernizace školek | snižování emisí | sáňkování povoleno!

Týden s týdnem se sešel a my opět přicházíme s událostmi z magistrátu. Zajímá vás, co se tam v průběhu aktuálního týdne dělo? Inu, bylo toho hodně. Zde najdete výběr toho nejzajímavějšího. Přejeme příjemné počtení :)

posts/ikp_web_final.jpg
9. února 2021

Brno inspiruje Evropu

Brněnský projekt zaměřující se na integraci cizinců byl zařazen do brožury Sociální inovace a je tak mezi top 27 inspirativními iniciativami v Evropě. Projekt už několik let usnadňuje život zahraničním obyvatelům města.

posts/svarovska_alej_mrak.jpg
28. ledna 2021

Piráti mají řešení pro Svárovskou alej

Pro Svárovskou alej svítá naděje. Zastupitelský klub jihomoravských Pirátů nalezl možné řešení úpravy silnice. Ta by v úseku stromořadí vedla odklonem nad severní částí aleje. Přestože nyní krajský úřad zrušil stavební povolení pro formální nedostatky, Piráti mají za to, že bude možné využít již schválenou dotaci ve výši 80 milionu korun na rekonstrukci a současně ponechat stromořadí bez výrazného zásahu.

posts/komise_web.png
14. ledna 2021

Jak vybíráme členy a členky komisí na kraji? Transparentně, samozřejmě!

Maximální transparentnost je to, na čem jsme jako Piráti vyrostli. Každý se nám může „kouknout do kuchyně“ skrze Pirátské fórum, protože děláme veřejně v podstatě vše. A dobrých návyků se nehodláme zbavovat. Díky tomu, že jsme se na podzim dostali do vedení Jihomoravského kraje, došlo i na obsazení Komisí Rady JMK.

posts/jdeme_do_toho.jpg
12. ledna 2021

Piráti schválili koaliční smlouvu s hnutím STAN, do voleb půjdou společně

Piráti dnes v závěrečném hlasování odsouhlasili koaliční smlouvu s hnutím Starostové a nezávislí. Finálně tak potvrdili, že jdou do nadcházejících sněmovních voleb společně. Podporu návrhu vyjádřilo téměř 79 procent hlasujících (pro bylo 668 z 848 hlasů). Referendum zaznamenalo opět velkou účast, zúčastnilo se téměř 77 procent Pirátek a Pirátů.

posts/draci_web.png
10. ledna 2021

Brno ovládnou Draci

Dopravní podnik města Brna plánuje v roce 2021 vyrobit dalších 9 nízkopodlažních tramvají DRAK a také zařadit do provozu 13 moderních kloubových autobusů Solaris Urbino 18 IV.

posts/logotyp_web.png
9. ledna 2021

Pirátské Celostátní fórum proběhlo poprvé on-line, představil se i JMK

V sobotu se konalo pirátské Celostátní fórum (CF), tedy celorepublikový sjezd strany a jejích příznivců. Akce byla poprvé v historii on-line. Během fóra bylo schváleno založení prvního pirátského politického institutu, představeni lídři pro volby do Sněmovny a jednotlivé krajské zastupitelské kluby, jednalo se i o možné předvolební koalici s hnutím STAN.

posts/vracov_radnice_wiki.jpg
5. ledna 2021

Kraje škrtají, ve Vracově si zastupitelé zvyšují odměny

Na prosincovém zasedání zastupitelstva města Vracov se zastupitelé rozhodli zvýšit si měsíční odměny, a to poměrně razantním způsobem. Místostarosta si polepší o více než 50 % (z 11 500 na 17 500 Kč), členové rady o více než 40 % (z 4 200 Kč na 6 000 Kč), předsedové výborů a komisí o 25 % (z 2 400 Kč na 3 000 Kč). Reálný růst mezd v roce 2020{:target="_blank"} byl přitom pouhých 0,3 %. V době, kdy řada lidí má vlivem rozhodnutí státu existenční potíže, vyznívá přinejmenším nevkusně, když si politici ze státního takto přidávají. Není to navíc poprvé, co si zastupitelé odměny v tomto volebním období zvyšují.

posts/cargokolo_web.png
21. prosince 2020

Co je nového v cyklodopravě?

Minulý čtvrtek proběhlo další zasedání koncepční cykloskupiny. Tématem jednání byla především otázka, jestli na chystaných zbrusu nových městských třídách máme pro cyklisty vytvořit cyklopruhy (jako na Kounicově), nebo cyklostezky (jako na Hlinkách). My samozřejmě preferujeme cyklostezky, bezpečnější, od aut i chodců oddělený typ infrastruktury pro kola.

posts/teza_web.png
15. prosince 2020

Hodonín: radnice odvolala bez vysvětlení ředitele a schovala hlavu do písku

Dvě kontroverzní výběrová řízení vyhlásili na konci srpna hodonínští radní. Jednalo se o místa ředitelů příspěvkových organizací Dům kultury Hodonín a TEZA, která spravuje sportoviště města. Překvapení neskrývali jak dotčení vedoucí pracovníci, tak část veřejnosti. Spolupráce volených zástupců radnice s oběma příspěvkovými organizacemi města se totiž do této chvíle jevila jako lepší než bezproblémová a byla tak také prezentována navenek.