posts/jana3.jpg
26. ledna 2022

Jana Leitnerová: bydlení pro seniory bude v Jihomoravském kraji dostupnější

Odbor sociálních věcí JMK pod vedením pirátské radní Jany Leitnerové spolu s Odborem regionálního rozvoje vyhlásil nový dotační program na projektové práce a výstavbu dostupného bezbariérového bydlení pro seniory a další skupiny obyvatel. V letošním roce je v něm vyčleněno celkem 30 milionů korun, z toho 5 milionů na projekty a 25 milionů na výstavbu.

posts/vever.jpg
25. listopadu 2021

Novinky z Rady Jihomoravského kraje

Ve středu 24. listopadu opět jednala rada Jihomoravského kraje, které se za nás účastní náměstek Lukáš Dubec, radní Jiří Hlavenka a radní Jana Leitnerová. Co přinesla? To se dozvíte v našem krátkém shrnutí!

posts/kraj_web.jpg
11. listopadu 2021

Rok u jihomoravského kormidla!

Dnes je tomu přesně jeden rok od první společné schůze zastupitelstva Jihomoravského kraje po volbách v roce 2020. Aby však těch “poprvé” nebylo málo, tak je to přesně i rok ode dne, kdy Piráti poprvé zasedli v krajském zastupitelstvu, a hned dokonce i ve vedení Jihomoravského kraje. Připravili jsme si proto pro vás ohlédnutí a rekapitulaci naší práce na krajském úřadu v uplynulém roce.

posts/zst.jpg
5. listopadu 2021

Listopadové zastupitelstvo Jihomoravského kraje!

Ve čtvrtek jsme se sešli s ostatními kolegy na pravidelném jednání zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na pořadu jednání bylo 91 bodů a v tomto článku naleznete nejdůležitější novinky z krajského úřadu!

posts/JJ.jpg
27. října 2021

Jihomoravský kraj je zase o něco více přátelský k rodinám!

V úterý 26. října se uskutečnilo každoroční vyhlášení auditu family friendly community, jež představuje efektivní nástroj, jak nastartovat rodinnou politiku v Jihomoravském kraji. Slavnostního předání cen se zúčastnila i naše radní pro rodinnou a sociální politiku - Jana Leitnerová, která se zasazuje o větší podporu rodin v našem kraji.

posts/janca.png
10. září 2021

Zpříjemníme pobyt seniorům v Sokolnicích!

Areál Domova pro seniory Sokolnice se rozroste o nové pobytové pavilony, které citlivě naváží na památkově chráněný zámecký park. Díky moderním a ekologicky šetrným budovám se významně zpříjemní kvalita každodenního života seniorů.

posts/web_menstruacni_chudoba.png
4. června 2021

Menstruační chudoba? Dotknout se může každé ženy na světě

O menstruační chudobě slyšel málokdo. Co to vlastně znamená a koho se týká? Zcela jednodušeně řečeno, dotknout se může každé ženy na světě, která v průběhu doby, kdy u ní dochází k menstruačnímu cyklu, musí řešit nějaké ekonomické či sociální problémy. Velmi výraznou skupinou, pro které znamená každoměsíční nákup hygienických pomůcek finanční zátěž či dokonce nedosažitelný luxus, jsou matky samoživitelky se staršími dcerami či ženy bez domova nebo žijící v azylových domech. Často jsou odkázány na pomoc neziskových organizací a nezřídka se setkáte i s tím, že místo hygienických pomůcek používají staré hadry.

posts/strategie_jic.png
2. června 2021

Kraj představil strategii pro jižní Moravu do roku 2030

Jak by měl vypadat Jihomoravský kraj v roce 2030? I na to se snaží odpovědět čerstvě schválená Strategie rozvoje Jihomoravského kraje 2021+. Koncepční dokument navrhuje vize, strategie, cíle i dílčí prostředky k jejich naplnění v šesti prioritních osách. Těmi jsou "Vzdělávání, sport a mimoškolní zájmové aktivity", "Zdravotnictví a sociální oblast", "Dopravní infrastruktura", Životní prostředí, technická infrastruktura", "Konkurenceschopnost, podnikání, inovace a výzkum" a "Cestovní ruch a kultura, veřejná správa, občanská vybavenost a bezpečnost".

posts/az_web1.jpg
28. května 2021

Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Kampaň, skrze kterou chceme pomáhat a zároveň šířit osvětu. To je #AŽNAKREV{:target="_blank"}, kterou iniciovali Pirátky a Piráti z Prahy 3 a z Vysočiny. Teď se ke sbírce na pořízení menstruačních kalíšků pro samoživitelky a další skupiny ohrožených žen a dívek přidáváme i my na jižní Moravě. Budeme mluvit o menstruační chudobě a tabu s ní spojených. Stranou nenecháme ani dostupnost hygienických pomůcek. Proč?

posts/web_zastupitelstvo_jmk.jpg
29. dubna 2021

Jihomoravské zastupitelstvo v dubnu odsouhlasilo dotace pro vodu, péči i malé prodejny

Dubnové zastupitelstvo nabídlo velké množství atraktivních témat. Pod mnohými jsou podepsáni pirátští zastupitelé a zastupitelky. Vedle mediálně vděčných bodů dotací do životního prostředí a sociální oblasti bychom chtěli vypíchnout i srdcovku Petra Springinsfelda v podobě změny jednacího řádu. Ten nyní umožňuje jednání distanční formou.

posts/girasole_hustopece_jana_leitnerova.jpg
15. dubna 2021

Radní na cestách: Jana Leitnerová v Hustopečích - očkování a nový domov pro seniory

Mohlo by se zdát, že covid zabrzdil všechno a naším denním chlebem se staly videohovory. Díky pokračujícímu očkování ale snad už začíná být vidět světlo na konci tunelu. Proto jsem se konečně vydala do terénu.

posts/ockovani_jmk_socialni.jpg
11. března 2021

Jihomoravský kraj jako první kraj v Česku naočkoval zaměstnance v sociálních službách

Téměř 1500 pracovníků a pracovnic ze sociálních služeb z celého Jihomoravského kraje bylo tento týden naočkováno 1. dávkou vakcíny proti covid-19. Kraj do očkování zapojil mobilní týmy z FN Brno a FNUSA, které už od ledna očkují právě sociální služby v kraji. Jihomoravský kraj tak bude mít zanedlouho proočkované všechny zájemce ze sociálních služeb, kteří jsou v přímém kontaktu s klienty.