378810899_327614052959749_6953473979979069374_n
15. září 2023

Piráti v Mikulově zapojují veřejnost do rozhodování

Piráti v Mikulově ukazují, jak je důležité zapojit veřejnost do procesů, které ovlivňují jejich město a veřejná prostranství. Tentokrát místostarosta Ivo Hrdlička se svým týmem přizval mikulovské občany k plánování budoucnosti místního lesoparku.

posts/vodahod.jpg
27. července 2022

Voda pro lidi je důležitější než soukromý byznys!

U hranic hodonínského okresu, mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem, chce těžařská firma začít těžit a zpracovávat štěrkopísek. Pár let po zveřejnění záměru v roce 2006 začali protestovat lidé i obce. V lokalitě je totiž značné riziko, že těžba ovlivní podzemní vody a tím ohrozí pitnou vodu pro tisíce lidí na Hodonínsku. I přes nesouhlas veřejnosti v roce 2015 ministerstvo životního prostředí (MŽP) vydalo souhlasné stanovisko a o těžbě měl rozhodovat příslušný báňský úřad.

posts/kraj_web.jpg
11. listopadu 2021

Rok u jihomoravského kormidla!

Dnes je tomu přesně jeden rok od první společné schůze zastupitelstva Jihomoravského kraje po volbách v roce 2020. Aby však těch “poprvé” nebylo málo, tak je to přesně i rok ode dne, kdy Piráti poprvé zasedli v krajském zastupitelstvu, a hned dokonce i ve vedení Jihomoravského kraje. Připravili jsme si proto pro vás ohlédnutí a rekapitulaci naší práce na krajském úřadu v uplynulém roce.

posts/zst.jpg
5. listopadu 2021

Listopadové zastupitelstvo Jihomoravského kraje!

Ve čtvrtek jsme se sešli s ostatními kolegy na pravidelném jednání zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na pořadu jednání bylo 91 bodů a v tomto článku naleznete nejdůležitější novinky z krajského úřadu!

posts/webdub.png
10. května 2020

Lukáš Dubec: Jsme různí, a proto dohromady tvoříme skvělý tým

Zdravím Vás, věnujte mi prosím pár minut svého času. Představím Vám pirátský tým, který jde spolu se mnou do podzimních krajských voleb s cílem je vyhrát a podílet se na vedení Jihomoravského kraje.

posts/dubweb.jpg
22. ledna 2020

Lukáš Dubec lídrem, kdo dál? Piráti v Jihomoravském kraji si navolili už třetinu kandidátky

Už začátkem listopadu si krajské fórum Pirátů v JmK zvolila jako lídra kandidátky Lukáše Dubce, kterého v první pětce doplnil nynější krajský zastupitel Jiří Hlavenka, vedoucí krajského mediálního odboru Pirátů Jana Leitnerová, krajský zastupitel Ivo Vašíček a místopředseda krajského sdružení Petr Springinsfeld.

posts/dubweb.jpg
9. listopadu 2019

Piráty v Jihomoravském kraji do krajských voleb povede Lukáš Dubec

Lukáš Dubec byl zvolen členy Pirátů v Jihomoravském kraji jako lídr pirátské kandidátky pro nadcházející krajské volby. Primární volby probíhaly 9. listopadu během zasedání Krajského fóra, hlasování probíhalo online a tak se jej mohli zúčastnit i nepřítomní členové. O pozici lídra se ucházeli celkem 4 kandidáti - Miroslav Bárta, Patrik Doležal, Lukáš Dubec a Ivo Vašíček. Volba probíhala dvoukolově. V prvním kole měli členové neomezený počet hlasů a hlasovali o přijatelnosti kandidátů. Do druhého kola poté postoupili všichni kandidáti s nadpoloviční většinou hlasů. V druhém kole bylo potom možné hlasovat jen pro jednoho kandidáta. Prvním kolem prošli 3 kandidáti. V druhém kole následně hlasovalo celkem 37 členů z Jihomoravského kraje a Lukáš Dubec zvítězil s počtem 18 hlasů.

posts/Radek_web.jpg
3. září 2019

Pirát Holomčík k těžbě štěrkopísku na Hodonínsku: Proč ji řešíme?

Od svého zvolení do Sněmovny se systematicky věnuji řízení o povolení těžby na hranici Jihomoravského a Zlínského kraje. Proč? Zamýšlený dobývací prostor má být totiž jen pár set metrů od několika pramenišť nazývaných Bzenec-komplex, které zásobují pitnou vodou téměř 140.000 lidí v 57 obcích, mezi nimiž je i moje rodná Strážnice. Jedná se o jednu z nejsušších oblastí v ČR a případné znehodnocení těchto pramenišť by přineslo obtížně a dlouze řešitelný problém. Proto chceme, aby bylo postupováno s maximální předběžnou opatrností. Bohužel, postup některých úřadů je přesně opačný.