posts/CLV3.png
27. dubna 2022

Tomáš Koláčný - Participativní rozpočet se rozroste o občanské návrhy!

Radní dnes schválili projekt občanské návrhy, který doplní úspěšný participativní rozpočet Dáme na vás. Prostřednictvím občanských návrhů budou moci Brňané podávat Radě města Brna návrhy na projednání podnětů na zlepšení života ve městě. Samotný vznik občanských návrhů vycházel z několikaleté praxe s participativním rozpočtem a ze spolupráce s obyvateli a občany Brna.

posts/MMB_web.png
31. března 2022

Náměstek Tomáš koláčný – novinky z Rady města Brna

Ve středu 30.3. se sešla Rada města Brna na svém pravidelném jednání. RMB se účastní náš náměstek Tomáš Koláčný, radní pro kulturu Marek Fišer a radní pro oblast majetku Róbert Čuma. V článku Tomáše Koláčného najdete ty největší brněnské novinky.

posts/cy.png
16. prosince 2021

Data o cyklodopravě budou integrovány do jedné aplikace

Dopravní data patří vždy ke klíčovým podkladům při plánování území města. U dopravních dat z oblasti automobilové nebo veřejné dopravy je zdrojů mnoho a jsou dlouhodobě vyhodnocována. Daleko složitější situace je u pěší a cyklodopravy, kde zatím neexistují ucelená data a statistiky pro celé území města a formy jejich měření se rychle vyvíjejí.

posts/brnoidcover2.png
25. listopadu 2021

Šetříme, zrychlujeme, digitalizujeme!

Po měsících příprav byl připojen na e-shopu městských služeb brnoid.cz nový modul - hvězdárna. Brno iD tak opět zrychlí a usnadní nákup služeb města Brna z domova. V nabídce jsou tak na jednom místě k dispozici šalinkarty, vstupenky do zoo či podpora veřejné zeleně. Zcela nově si najdou v eshopu své i zájemci o vesmír a kosmické záležitosti - mohou si totiž pořídit online nejen vstupenky, ale také dárkové poukazy do brněnské hvězdárny a planetária..

posts/porto.jpeg
23. listopadu 2021

Brno jako moderní evropská metropole 21. století

Náš pirátský náměstek Tomáš Koláčný jako člen řídícího výboru Brněnské metropolitní oblasti navštívil panelovou konferenci v portugalském Portu, kde reprezentoval město Brno na výročním zasedání fóra Evropských metropolitních orgánů. Brněnský zastupitel Tomáš Koláčný zde diskutoval se svými evropskými protějšky o palčivých problémech tzn. metropolitních oblastí. Brno a jeho okolí je totiž třetí největší metropolitní oblastí v České republice - a to hned po Praze a Ostravě.

posts/janacekupdate.png
19. listopadu 2021

Historické budovy Brna se stanou kulturními památkami

V Brně se nachází značné množství staveb, které v minulosti byly považovány za kulturní památky, avšak kulturní památkou nejsou, protože byly do seznamu kulturních památek zapsány opožděně či lidskou chybou.

posts/dotacky.png
27. října 2021

Dotace pro kulturu řešíme transparentně!

Podporujeme významné kulturní akce, které zviditelní Brno coby kulturní metropoli, a to jak na nadregionálním, tak mezinárodním poli. Doteď bylo na jejich realizaci přispíváno prostřednictvím individuálních dotací. To se však brzy změní.

posts/expo1.png
7. října 2021

EXPO 2020 v Jihomoravském kraji!

Ve čtvrtek 30. 9. 2021 byla v Dubaji zahájena světová výstava EXPO 2020. Celosvětově nejvýznamnější výstava se vůbec poprvé pořádá v arabské zemi a nabízí expozice téměř dvou set vystavovatelů z celého světa. Mezi tyto země patří i Česká republika, na jejíž expozici se významně podílí i vystavovatelé z Jihomoravského kraje: firmy zabývající se nanotechnologiemi a kosmickým průmyslem. Ústředním mottem výstavy je „Connecting Minds, Creating the Future”.

posts/pamatkybrno.png
5. října 2021

Na brněnských památkách nám záleží

Program 2022. Tak se jmenuje dotační titul, který 22. září schválili naši radní s cílem motivovat vlastníky architektonicky cenných staveb k opravám. Kvůli pozdnímu zapsání do seznamu kulturních památek není jejich status na stejné úrovni jako jiné kulturní památky, proto je financování jejich rekonstrukcí komplikovanější.

posts/kulturneprojekty.png
30. září 2021

Kreativní projekty na scénu!

Brněnští radní schválili nový dotační program pro umělce a podnikatele v kulturně-kreativních odvětvích. Budou moci získat jednorázovou podporu na umělecké a vzdělávací projekty{:target="_blank"}.

posts/ehmk.png
28. září 2021

Brno zabojuje o titul Evropského hlavního města kultury

Evropské hlavní město kultury. To je titul, kterým by se již v roce 2028 mohla pyšnit jihomoravská metropole. Brno se připravuje na účast v soutěži, která by do města mohla přivést - kromě uvedeného prestižního titulu - i zvýšený zájem turistů, nové pracovní příležitosti, vylepšení kulturní infrastruktury, a v neposlední řadě také výhru v hodnotě 1,5 milionu eur.

posts/webwebweb.png
23. září 2021

Brno bude mít nový přehlednější web!

Za 11 let od vzniku současného webu města se internet změnil k nepoznání a web tak přestává vyhovovat potřebám Brňanů i města. Rozhodli jsme se, že si hlavní stránka města zaslouží pořádnou změnu. Jeho nová verze bude přehlednější a přizpůsobena dnešnímu internetovému prostředí. Projekt patří pod Odbor městské informatiky, který vede náš pirátský zastupitel Ondřej Kotas.

posts/varhany.jpg
20. září 2021

Nové varhany pro Janáčkovo kulturní centrum. Přispět můžete i vy!

Na budoucím Janáčkově kulturním centru se mohou aktivně podílet sami Brňané. Město Brno vyhlásilo sbírku na nové varhany.

posts/jekace.png
16. září 2021

Janáčkovo kulturní centrum bude světové!

Brněnští filharmonici se konečně dočkají nového koncertního sálu. Klíčový projekt pirátského náměstka Tomáše Koláčného jde do totiž do svého finále. Skončila několikaměsíční speciální akustická měření od špičkových expertů japonské firmy Nagata acoustic, která projektovala mimo jiné i novou budovu Labské filharmonie v Hamburku.

posts/UmelaInteligence.jpg
9. září 2021

Brno a Jihomoravský kraj budou ještě chytřejší – s umělou inteligencí!

Technologie se posouvají nezastavitelně vpřed. I správa měst musí jít s dobou. Novým trendem je výzkum využití AI – artificial intelligence (umělé inteligence). O budoucnost AI se v Brně stará platforma Brno AI, ke které letos míří více financí.

posts/kasarna1.png
7. září 2021

Nové moderní ústředí místo zchátralých kasáren! Schválili jsme prodej kasáren Policii ČR.

Městská policie v Brně se dočká nového policejní ředitelství. Velké centrální ředitelství vznikne v prostorách židenických vojenských kasáren, jejichž prodej Policii ČR jsme schválili. Město tak získá více než 100 milionů do městské kasy a Policie ČR vybuduje prostory pro své nové ústředí. Přípravy na výstavbu mohou tak bez komplikací začít již v následujících měsících.

posts/pchry.png
7. září 2021

Brno na špici v počítačových hrách! Podpoříme Mistrovství ČR v Brně.

Počítačové hry stále více získávají na oblibě a nejedná se jen o pouhý koníček dětí a dospívajících. Z esportu se dokonce stává disciplína, která se možná v blízké budoucnosti objeví i na olympiádě. Již dnes se ve hraní počítačových her pořádají soutěže a už v listopadu může Brno opět hostit největší esportovou soutěž v České republice. Herní týmy a hráči se zde utkají o titul Mistra ČR v rámci sportovního veletrhu Life!.

posts/miniwebisky.png
3. září 2021

Brněnské tématické miniweby budou přehlednější!

Jak se zorientovat v obecním bydlení? Jak pomoci snížit do roku 2030 emise CO2 o 40%? A jak vypadá územní plánování města? I na tyto otázky odpovídají městské miniweby, které propagují brněnské projekty, zajímavosti a aktivity. Nyní dostanou i nový kabát. Brněnští radní rozhodli{:target="_blank"}, že se o jejich tvorbu a rozvoj začne starat společnost Asseco Central Europe.

posts/bazenik.png# obrázek ideálně 420x677px minifikovaný přes https://tinypng.com/
30. srpna 2021

Ekologické vytápění bazénu v Lužánkách přinese úspory až 2,5 milionu ročně!

Inovace a ekologie. To je energie, která žene vpřed nejnovější projekt pirátského náměstka Tomáše Koláčného zajišťující vytápění městského plaveckého bazénu v Lužánkách. Pro ohřev bazénu bude vybudován důmyslný systém využívající teplo z odpadní vody.

posts/dronky.jpg
6. srpna 2021

První dronová show na Moravě!

Chcete zažít podívanou budoucnosti, jakou mohli vidět diváci na olympiádě v Tokiu? Díky Pirátům se v Brně představí budoucnost světelných show, která sleduje ty nejmodernější trendy. V porovnání s ohňostroji je ekologická a šetrná k přírodě i zvířatům. V sobotu 7. srpna se proto na Kraví Hoře uskuteční první dronová show na Moravě.