posts/bazenik.png# obrázek ideálně 420x677px minifikovaný přes https://tinypng.com/
30. srpna 2021

Ekologické vytápění bazénu v Lužánkách přinese úspory až 2,5 milionu ročně!

Inovace a ekologie. To je energie, která žene vpřed nejnovější projekt pirátského náměstka Tomáše Koláčného zajišťující vytápění městského plaveckého bazénu v Lužánkách. Pro ohřev bazénu bude vybudován důmyslný systém využívající teplo z odpadní vody.

posts/mamulkazoo.jpg
4. července 2021

Komentář Lukáše Mamuly: Brněnská ZOO se dočká velkých změn

Pamatujete si na ty typické víkendové rodinné výlety do ZOO za zvířaty a poté k vodě na přehradu? Vzpomínky na dětství však zůstaly v časech minulých stejně tak jako podoba naší ZOO.

posts/odpadweb.jpg
13. dubna 2021

Budoucnost zpracování odpadu v Brně

Budoucnost patří projektům, které svou inovativností a chytrými řešeními zpracovávají odpad ekologicky, moderně a efektivně. Město by na podobně zaměřené projekty na zpracování plastů mohlo získat dotace z operačních programů Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí. Jak by takové projekty mohli fungovat? Co by přinesly Brnu?

posts/zastupko.jpg
23. března 2021

Aktuality ze Zastupitelstva města Brna

Dnes se konalo pravidelné zasedání Zastupitelstva města Brna. Zastupitelé měli na programu více než 100 bodů k projednání. Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších bodů, které které byly projednány a schváleny.

posts/lesy_web.png
17. října 2019

Piráti Holomčík a Mamula: Chceme akci podpořit a také upoutat pozornost ke stavu lesů v Česku

V sobotu 19. října se na více místech Česka koná akce pořádaná státním podnikem Lesy ČR s názvem Den za obnovu lesa{:target="_blank"}. V Jihomoravském kraji se Piráti rozhodli připojit se k akci a vyrazí společně na místo sázení, které je u zastávky Stará dálnice v Brně.