Znojemští Piráti se zasadili o návrat nevyužívaného areálu do vlastnictví města

Znojemští Piráti se zasadili o návrat nevyužívaného areálu do vlastnictví města

Na mimořádném jednání Zastupitelstva města Znojma bylo dne 22.3.2021 schváleno odstoupení od kupní smlouvy k areálu Jatek ve Znojmě{:target="_blank"}. Město Znojmo areál prodalo za podmínky, že na něm musí být postaven výrobní podnik o určitém počtu pracovních míst. Nový majitel však tyto podmínky do dnešního dne nesplnil. Zastupitelstvo odmítlo nadále prodlužovat lhůty ke splnění podmínek a rozhodlo se odstoupit od smlouvy.

„Jsem rád, že se městu vrátí areál Jatek zpět do vlastnictví. Je vidět, že i díky tlaku, který Piráti ve věci vyvinuli, se podařilo pozemky vrátit městu. Pokud bych minulý rok na nedůvodně opakovanou žádost kupujícího o prodloužení lhůty nepoukázal, je dost pravděpodobné, že by prošla bez větších problémů zastupitelstvem. Teď má město Znojmo zpátky strategický pozemek, který může v budoucnu využít k rozvoji směrem, který bude dávat smysl,“ říká znojemský zastupitel za Piráty Pavel Nevrkla.

Neschválení prodloužení lhůty inicioval právě Pavel Nevrkla již před více než rokem. Tehdy však byl pozemek zatížený zástavou a tudíž vedení města váhalo, zda má riskovat navrácení pozemků a konečné rozhodnutí se odložilo. Pondělním rozhodnutím znojemského zastupitelstva se pozemky vrací do vlastnictví města. Bylo zjištěno, že pozemky již nejsou zastaveny a odpadl tak hlavní argument proti odstoupení od smlouvy. Město ihned podniklo kroky, aby nyní již fakticky bývalý majitel vrácení nezhatil.

„Já jsem byl pro odstoupení již loni i s tím rizikem, že by se město muselo vypořádat se zástavou. Pokud jsou pozemky nyní bez zatížení, tak tím lépe,“ dodává Nevrkla.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.