posts/znojmicko.png
1. září 2021

Ústavní soud potvrdil postoj Pirátů! Zrušil bezdoplatkové zóny.

Ústavní soud včera vyhověl návrhu skupiny 17 senátorů na zrušení dvou paragrafů, které umožňují zavedení bezdoplatkových zón. Piráti Znojemsko tento krok vítají, jelikož bude zabráněno nesystémovému a diskriminačnímu řešení v centru Znojma.

posts/znojmoweb.jpg
24. srpna 2021

Vyjádření MS Znojemsko k situaci spojené s bezdoplatkovými zónami.

Vedení radnice Znojma se snaží bezdoplatkovou zónou řešit aktuální situaci ve městě. Nutno však zdůraznit, že na současné nájemníky, vůči kterým je namířena, takové opatření bezprostředně nikdy nedosáhne. Až nově uzavírané nájemní smlouvy po datu účinnosti vyhlášení bezdoplatkové zóny budou tomuto opatření dle platných právních norem podléhat. Totéž platí také při změně nájemní smlouvy.

posts/znojmobez.jpg
10. srpna 2021

Bezdoplatkové zóny ve Znojmě neřeší kriminalitu!

Rozporuplné rozhodnutí plné chyb. I tak lze označit zavedení bezdoplatkových zón v centru Znojma. Nejen, že tyto zóny neřeší argument poklesu kriminality, ale jsou i v mnohých ohledech řešením asociálním. Pirátská členka Komise sociální/zdravotní a Komise bytové ve Znojmě Jana Logrová proto vyzvala vedení města k okamžitému dialogu a napravení nepříznivé situace.

posts/az_web1.jpg
28. května 2021

Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Kampaň, skrze kterou chceme pomáhat a zároveň šířit osvětu. To je #AŽNAKREV{:target="_blank"}, kterou iniciovali Pirátky a Piráti z Prahy 3 a z Vysočiny. Teď se ke sbírce na pořízení menstruačních kalíšků pro samoživitelky a další skupiny ohrožených žen a dívek přidáváme i my na jižní Moravě. Budeme mluvit o menstruační chudobě a tabu s ní spojených. Stranou nenecháme ani dostupnost hygienických pomůcek. Proč?

posts/jana_znojmo.jpg
2. března 2021

Znojmo představuje Janu Logrovou: „K politice mě přivedla práce s lidmi bez domova“

Dnes Vás seznámíme s naší členkou Janou Logrovou, která Piráty zastupuje v Komisi sociální a zdravotní a v Komisi bytové.