posts/wine.jpg
6. ledna 2022

Cena za krajinu 2021!

Na začátku byla vaše myšlenka - podpořit jihomoravskou krajinu v boji s klimatickými změnami pomocí rozvoje krajinných prvků. Úspěšný dotační program již existoval. Jediné, co ještě chybělo, bylo ocenění, kterým bychom vám za tuto práci a inspiraci mnoha dalších poděkovali.

posts/techpark.png
15. listopadu 2021

Komentář Tomáše Koláčného: Technologický park se prodávat nebude!

Brno bývá často označováno za středoevropské centrum technologií a inovací. S trochou nadsázky by šlo říci, že je-li srdcem technologického pokroku ve Spojených státech oblast Silicon Valley, v Evropě je to právě Brno, menší ale neméně významný bráška, kterému svět přezdívá Silicon Hill.

posts/minidubik.jpg
16. července 2021

Jak si mohou lidé zasažení tornádem zažádat o pomoc? Místním často chybí informace, přinést jim je má nový leták

Opravy škod po ničivém tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku stále pokračují. Obce, kterými se 24. června prohnalo ničivé tornádo, mají stále problém s internetovým připojením. Mezi lidmi se v už tak nepřehledné situaci proto nese mnoho nejasností. Pomoc s jejich vysvětlením má i nový leták JMK. Ten lidem postiženým tornádem objasňuje, kde si můžou zažádat o finanční pomoc.

posts/kolacny_resp.png
17. března 2021

Brno daruje Dopravnímu podniku 5000 respirátorů!

Od 1. března platí série vládních opatření, která mají zlepšit nepříznivou pandemickou situaci. Mezi nimi je i povinnost nošení respirátorů FFP2 nebo KN95 téměř všude, kde je větší koncentrace lidí, včetně hromadné dopravy. Opatření však v některých případech vedlo i k vyhroceným situacím mezi cestujícími.

posts/dpnk_data.jpg
8. března 2021

Kudy jezdí cyklisté nejčastěji? Máme odpověď!

Z iniciativy Marka Lahody, místopředsedy Komise dopravy, vznikla aplikace, díky níž Brno ví, kudy cyklisté jezdí nejčastěji. Aplikace využívá anonymní lokalizační data získaná vždy za měsíc květen v letech 2018–2020. V současnosti jsou tak známy relativní počty průjezdů na kole v jednotlivých ulicích a částech města. Data budou sloužit pracovníkům MMB a členům cykloskupin jako důležitý materiál při rozhodování o nových cykloopatřeních v Brně.

posts/brno_byty.png
2. března 2021

Brněnské městské byty přehledně!

Získat informace o množství, typech nebo dostupnosti městských bytů bylo ještě donedávna poměrně náročné. To se však postupně mění. Už loňský rok se otevřelo kontaktní místo na Malinovského náměstí, kde mohou zájemci získat veškeré potřebné informace. K němu se nově přidala také tištěná brožura a webové stránky. Informace tak budou ještě dostupnější.

posts/zastupitelstvo_dalkovy.jpg
18. února 2021

Bleskově z únorového zastupitelstva JMK: zprávy, které by vás neměly minout

Setkání zastupitelstva JMK v době covidové představuje skoro až společenskou událost. Piráti se na ní připravují zodpovědně - negativním testem před jednáním. Zprávy našich zastupitelů jsou ale jinak pozitivní.

posts/fotovoltaika_solary.jpg
27. ledna 2021

Kraj ušetří až 10 milionů za energie. Díky Pirátům a fotovoltaice!

Nemocnice, školy i sociální zařízení v Jihomoravském kraji by mohly od příštího roku výrazně ušetřit na výdajích za elektřinu. Jak to? Rada JMK totiž schválila žádost o dotaci na fotovoltaické systémy pro 30 vybraných budov v rámci předregistrační výzvy Ministerstva životního prostředí.

posts/maraton_hudby.jpeg
19. ledna 2021

Kultura žije, brněnští Piráti uhájili podporu strategickým hudebním projektům

Brněnské zastupitelstvo na svém zasedání 19. ledna odsouhlasilo finanční dotaci na šestý ročník festivalu Maraton Hudby 2021{:target="_blank"} a přidružený projekt webového rozcestníku www.mestohudby.cz{:target="_blank"}. Brno projekty podpoří téměř pěti miliony korun přesto, že muselo výrazně osekat plánované výdaje na kulturu kvůli ekonomickým dopadům koronavirové pandemie. Právě Maraton hudby je klíčovou událostí města Brna v rámci jeho členství v Síti kreativních měst UNESCO.

posts/logotyp_web.png
2. října 2018

Globální fórum o moderní přímé demokracii

„Demokracie není v krizi, v krizi je pouze důvěra v politiku. Budoucnost demokracie je změna ve vztahu občanů k politice: Lidé se chtějí účastnit!"

posts/old_armenian_book.jpg
21. května 2017

Starší články

Archiv starších článků najdete zde.