posts/zaciname_kraj.png
9. listopadu 2020

2 dny do jmenování: Piráti plánují digitalizovat úřad

Desetičlenný zastupitelský klub Pirátů se připravuje na ustavující zasedání jihomoravského zastupitelstva. Na podnět budoucího radního pro vědu, inovace a IT Jiřího Hlavenky všichni zastupitelé absolvují před zasedáním test na Covid.

posts/podpis_jmk.png
14. října 2020

Piráti podepsali Smlouvu o koaliční spolupráci v Zastupitelstvu JMK pro volební období 2020–2024

Přesně 11 dní po volbách podepsali zástupci vznikající krajské koalice Smlouvu o koaliční spolupráci v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje pro volební období 2020-2024.

posts/logotyp_web.png
29. září 2020

Piráti v JMK si schválili povolební strategii pro krajské volby 2020

Povolební strategie Pirátů pro volby do zastupitelstva Jihomoravského kraje 2020

posts/hasic_dub.png
20. září 2020

Lídr Pirátů Lukáš Dubec: Víme, co dělat v době Covidové

Je kraj dobře připraven na obtížnou dobu, která se nyní zřejmě opět blíží, ať už se jedná o návrat vlny Covidu nebo o doprovodnou ekonomickou krizi, která se projeví výrazným seškrtáním příjmů kraje? Při první vlně se krajská reprezentace zrovna moc nepředvedla, my jsme ale zcela připraveni!

posts/volbyinfo-uvod.png
posts/dub_rozhovor.png
9. září 2020

Lídr Pirátů Lukáš Dubec: Sucho ohrožuje jihomoravskou krajinu i krajský úřad

Dlouholetý Pirát, dobrovolný hasič, larper, sportovec a fanda 3D tisku stojí v čele jihomoravské pirátské kandidátky. „Chci prolomit sucho v krajině i na krajském úřadě, kde vše plyne v zaběhnutých kolejích a současné i minulá vedení vůbec nevyužívají potenciál kraje,“ říká Dubec.

posts/marek-cargo.png
17. srpna 2020

Marek Fišer: Proč podporujeme cargo kola jako další možnost zásobování?

Stejně jako jiná města ve světě se snažíme uchopit problematiku udržitelné city logistiky, především pak tzv. poslední míle. Pro tu se dá často využít více ekologických dopravních prostředků, jako jsou například nákladní elektrokola. Proč chceme jít i cestou cargo kol a nákladních elektrokol? Abychom usnadnili život občanům a zároveň reagovali na poptávku firem po alternativním zásobování centra. Jsou tu ale i subjekty, které za mnou přišly se zájmem takovou službu provozovat.

posts/uvodkaweb.png
24. června 2020

Chceme konec sucha v krajině i politice! Piráti v čele s Dubem zahájili kampaň do krajských voleb

Čelní kandidáti Pirátů v Jihomoravském kraji dnes na tiskové konferenci{:target="_blank"} představili priority, se kterými se budou ucházet o hlasy voličů v podzimních krajských volbách. Ty se uskuteční 2. a 3. října, Piráti v Jihomoravském kraji sestavili samostatnou kandidátku.

posts/kraj_web.jpg
4. března 2020

Otevřené výběrové řízení: Výběrové řízení pro krajské volby

Krajské sdružení Pirátů JmK vyhlašuje dvě výběrové řízení týkající se spolupráce na krajských volbách, a to na na manažera/manažerku pirátské volební kampaně{:target="_blank"} pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje a na spolutvůrce a poradce pro tvorbu strategického plánu pirátské volební kampaně{:target="_blank"} pro volby do Zastupitelstva Jihomoravského kraje.

posts/dubweb.jpg
22. ledna 2020

Lukáš Dubec lídrem, kdo dál? Piráti v Jihomoravském kraji si navolili už třetinu kandidátky

Už začátkem listopadu si krajské fórum Pirátů v JmK zvolila jako lídra kandidátky Lukáše Dubce, kterého v první pětce doplnil nynější krajský zastupitel Jiří Hlavenka, vedoucí krajského mediálního odboru Pirátů Jana Leitnerová, krajský zastupitel Ivo Vašíček a místopředseda krajského sdružení Petr Springinsfeld.

posts/dubweb.jpg
9. listopadu 2019

Piráty v Jihomoravském kraji do krajských voleb povede Lukáš Dubec

Lukáš Dubec byl zvolen členy Pirátů v Jihomoravském kraji jako lídr pirátské kandidátky pro nadcházející krajské volby. Primární volby probíhaly 9. listopadu během zasedání Krajského fóra, hlasování probíhalo online a tak se jej mohli zúčastnit i nepřítomní členové. O pozici lídra se ucházeli celkem 4 kandidáti - Miroslav Bárta, Patrik Doležal, Lukáš Dubec a Ivo Vašíček. Volba probíhala dvoukolově. V prvním kole měli členové neomezený počet hlasů a hlasovali o přijatelnosti kandidátů. Do druhého kola poté postoupili všichni kandidáti s nadpoloviční většinou hlasů. V druhém kole bylo potom možné hlasovat jen pro jednoho kandidáta. Prvním kolem prošli 3 kandidáti. V druhém kole následně hlasovalo celkem 37 členů z Jihomoravského kraje a Lukáš Dubec zvítězil s počtem 18 hlasů.