Naše Markétka Gregorová se stala dvojkou pirátské kandidátky do Evropského parlamentu!

Naše Markétka Gregorová se stala dvojkou pirátské kandidátky do Evropského parlamentu!

Markéta Gregorová se sice narodila v Mostě, ale už delší dobu je jejím domovem Brno. Má bakalářský titul z oborů Mezinárodní vztahy a Evropská studia a magisterský z oborů Veřejná správa a Bezpečnostní studia. V říjnu 2018 se stala zastupitelkou města Brna, tuto funkci složila po získání mandátu europoslankyně v květnu 2019. Za čtyři roky v Europarlamentu vyrostla z brněnské aktivistky ve velkou unijní političku, která zvládne řešit evropské i světové problémy.


V Evropském parlamentu se věnuje omezení vývozu zbraní, hybridním hrozbám a dalším tématům souvisejícím s bezpečností, ale i lidskými právy pod útlakem autoritářů. Působí ve výboru pro mezinárodní obchod, koordinuje výbory pro bezpečnost a obranu a cizí vměšování a dezinformace a je členkou výboru pro ústavní záležitosti a zahraniční věci. V budoucnu se chce nadále věnovat vlivu moderních technologií na naši bezpečnost, se zaměřením na umělou inteligenci. Jestli pro nás někdo reprezentuje pirátskou politiku, pak je to právě ona.


Markéta zpívá v kapele Definitivní ententýk, má kočku Kočku a přehnaně dlouhý seznam oblíbených YouTuberů. Občasně také streamuje na platformě Twitch.


Markéto, držíme palce!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.