posts/dotacekultu.jpg
17. ledna 2022

O kulturních dotacích bude rozhodovat již lednové zastupitelstvo

Naši radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit dotace pro nezřizovanou kulturu. V devíti dotačních programech a osmi individuálních dotacích letos Brno rozdělí 61 316 000 Kč. Poprvé bude o všech kulturních dotacích rozhodovat již lednové zastupitelstvo.

posts/cyberko.png
8. listopadu 2021

Kybernetický prostor Brna ochráníme!

S rostoucí mírou digitalizace je třeba dbát na bezpečnost zpracovávaných dat, protože je s tím spojeno i vyšší riziko kybernetických útoků. Jejich cílem se v poslední době stávají nejen úřady, ale třeba i nemocnice a další strategické instituce. Ve snaze těmto kybernetickým hrozbám a útokům předcházet, rozhodli jsme se posílit své kapacity v oblasti kybernetické bezpečnosti.

posts/zpravaweb.jpg
10. června 2021

Město v datech a číslech. Brno vydalo aktuální zprávu o stavu města.

Jak vysoká je v Brně nezaměstnanost? Zhoršuje se dopravní situace v centru? Co dělá město pro zlepšení životního prostředí? Snížila se za minulý rok kriminalita? Odpovědi na tyto i další otázky se dozvíte v aktuální Zprávě o stavu města.

posts/foto2.png
25. května 2021

Vznikne nová Knihovna Milana Kundery

Milan Kundera se vrací do Brna! Tedy alespoň částečně – se svojí manželkou chtějí Moravské zemské knihovně věnovat rozsáhlý archiv jeho prací, který se kromě knih pyšní i jeho kresbami. Tato neocenitelná sbírka byla předmětem i dnešního jednání brněnského zastupitelstva, na němž bylo odhlasováno uzavření memoranda s Moravskou zemskou knihovnou.

posts/dopravajedno.png
23. května 2021

Životní cyklus dopravních omezení digitálně

„Hyperloop do Prahy? Brněnské metro? Zatím ne.” To jsou známé slogany Kopeme za Brno, se kterými se můžeme setkat každý den při dopravních omezeních. Málokdo už ale ví, jak dlouho tato opatření budou trvat, jaká je nejlepší objízdná trasa a jaké uzavírky se teprve připravují. Proto jsme se v rámci Odboru městské informatiky rozhodli zřídit centrální web zvláštního užívání komunikace (ZUK).

posts/mahen.jpg
29. března 2021

Nová fasáda na Mahenově divadle

Fasáda Mahenova divadla se dočká obnovy. Díky Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón realizovanému Ministerstvem kultury získalo Brno dotaci ve výši 2,3 milionu korun.