Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Pirátky a Piráti v Jihomoravském kraji se připojují ke kampani „Až na krev“

Kampaň, skrze kterou chceme pomáhat a zároveň šířit osvětu. To je #AŽNAKREV{:target="_blank"}, kterou iniciovali Pirátky a Piráti z Prahy 3 a z Vysočiny. Teď se ke sbírce na pořízení menstruačních kalíšků pro samoživitelky a další skupiny ohrožených žen a dívek přidáváme i my na jižní Moravě. Budeme mluvit o menstruační chudobě a tabu s ní spojených. Stranou nenecháme ani dostupnost hygienických pomůcek. Proč?

Protože menstruace se týká, po velkou část života, nejméně poloviny populace. Protože hygienické pomůcky mohou být zásahem do rozpočtu domácností, zvlášť jde-li o nízkopříjmové skupiny lidí. A také proto, abychom upozornili i na ekologické a zdravotní aspekty používání jednorázových hygienických potřeb.

„Když jsme se o kampani dozvěděli, okamžitě jsme se s Pirátkami z Vysočiny spojili a začali s nimi spolupracovat na rozšíření projektu i do našeho kraje. Projekt #Ažnakrev tedy nyní běží už ve čtyřech krajích a my máme obrovskou radost z toho, že máme možnost nejen upozornit na problém menstruační chudoby, ale především přispět k jeho řešení. Nezapomeňte navštívit oficiální stránku kampaně{:target="_blank"}, kde se dozvíte mj. jak dopadlo srovnání jednotlivých hygienických potřeb, kam už kalíšky doputovaly nebo jaké další aktivity v rámci kampaně chystáme,” upřesňuje Jana Logrová{:target="_blank"}, garantka Krajského expertního týmu pro sociální politiku a zdravotnictví, který si vzal projekt v Jihomoravském kraji pod svou záštitu.

Jak se můžete zapojit vy?

  • Finančně přispějte na sbírku{:target="_blank"} a zajistěte tak ženám ohroženým menstruační chudobou jejich kalíšek
  • Staňte se ambasadorkami nebo ambasadory kampaně na jihu Moravy
  • Sharing is caring, takže budeme rádi i za sdílení na sociálních sítích s hashtagem #AZNAKREV
  • Zapojte se osobně. Víte-li o organizaci, která by mohla pomoci oslovit cílovou skupinu, ozvěte se naám e-mailem na jana.logrova@pirati.cz
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.