posts/krpole-radnice.jpg
21. června 2019

Starostka Králova Pole Karin Karasová znemožnila kontrolu přidělování obecních bytů

Kontrolní výbor MČ Královo Pole (dále jako KV) se usnesl na provedení kontroly přidělování obecních bytů v letech 2017, 2018 a 2019. Touto kontrolou byl výborem řádně pověřen jeho předseda Miroslav Bárta (Piráti) a člen KV Jiří Šebek (ODS). Předmětem kontroly mělo být prověření metodiky přidělování obecních bytů a také prověření jednotlivých pronájmů v uvedených letech. O kontrole byli informováni tajemník úřadu p. Gajdarus a starostka MČ Královo Pole Karin Karasová (ANO). Tajemníkovi byla tato skutečnost oznámená předáním zápisu z jednání KV a následně e-mailem s prosbou o součinnost konkrétního úředníka z bytového odboru. To pan tajemník zajistil u paní Mikolové. Starostka byla informována předáním zápisu z jednání KV.

posts/old_armenian_book.jpg
20. května 2019

Přísně tajné: co se děje na Finančním výboru v Králově Poli?

Nebývalý rozruch v Králově Poli vzbudil článek pirátského zastupitele Michala Škerleho s názvem Potřebuje Královo Pole fotoobraz za 170 000 Kč?, který v květnu vyšel v radničním zpravodaji Královopolské listy. Vládnoucí koalice velmi nelibě nesla, že si někdo dovolil odhalit její záměry s nakládáním s veřejnými financemi, a následovalo proto z její strany hned několik opatření.

posts/logotyp_web.png
5. dubna 2019

Potřebuje Královo Pole fotoobraz za 170 000 Kč?

Na únorovém jednání finančního výboru městské části byl předložen záměr pořídit letecký fotoobraz Králova Pole za cca 170 000 Kč. Přestože jeden už v zasedací místnosti ÚMČ visí. Je z roku 2012 a stál cca 119 000 Kč. Občanům je na něm prý vysvětlována problematika územního rozvoje nebo stavebního řízení. Úsměvné. Vždyť žijeme v době, kdy jsou veškeré aktuální fotomapy dostupné na internetu.

posts/logotyp_web.png
13. března 2019

Proč nám koalice nezveřejnila článek?

Redakční rada Královopolských listů, kde koalice disponuje většinovým zastoupením, neschválila zveřejnění článku o participativním rozpočtu, projektu, který umožňuje občanům Brna aktivně se podílet na navrhování a realizování projektů zlepšujících životní úroveň, kvalitu veřejného prostoru a prostředí pro život všech občanů města Brna, Královo Pole nevyjímaje.

posts/logotyp_web.png
11. března 2019

Jak jsme ke komisím na královopolské radnici přišli aneb O nás bez nás

Jako Piráti jsme se do zastupitelstva dostali s výborným výsledkem 14,56 %, čímž jsme získali celkem pět mandátů. Stali jsme se tak třetí nejsilnější stranou na královopolské radnici. V souladu s naši povolební strategií jsme ctili vítěze voleb a jeho právo na sestavení většinové koalice a čekali jsme, zda nás někdo přizve k jednacímu stolu. Čekali jsme marně. Koalici mezi sebou uzavřeli zástupci ANO, ODS a KDU-ČSL. Jak jsme se následně dozvěděli, tato koalice byla dohodnuta už před volbami, na jaře 2018...

posts/logotyp_web.png
2. října 2018

Bydlení opět dostupné a za rozumné ceny. Ale jak?

Všechny politické strany kandidující v nadcházejících komunálních volbách si udělaly průzkum, co lidi nejvíce trápí a výsledek je jasný: Levnější a dostupnější bydlení. Proto taky všechny strany přicházejí s heslem „Dostupné a levné bydlení pro všechny“ v různých modifikacích. A přicházejí s řešením – výstavba obecních bytů. Můžeme se pouze ptát: Proč až nyní? Proč předchozí vládnoucí strany na magistrátě nic v této věci za desítky let neudělaly? Ovšem problém je mnohem, mnohem složitější a trápí prakticky celou Evropskou unii. Jak snížit cenu? Pouze tak, že bude dostatek bytů a budou si konkurovat. Problematiku rozdělím na dvě části na obecní byty a developerskou výstavbu.