Piráti Holomčík a Mamula: Chceme akci podpořit a také upoutat pozornost ke stavu lesů v Česku

Piráti Holomčík a Mamula: Chceme akci podpořit a také upoutat pozornost ke stavu lesů v Česku

V sobotu 19. října se na více místech Česka koná akce pořádaná státním podnikem Lesy ČR s názvem Den za obnovu lesa{:target="_blank"}. V Jihomoravském kraji se Piráti rozhodli připojit se k akci a vyrazí společně na místo sázení, které je u zastávky Stará dálnice v Brně.

"To, že se státní podnik odhodlal k takovéto akci, si zaslouží naši podporu. Jsou to totiž právě tyto akce, které mohou upoutat pozornost veřejnosti k problémům, které ve vztahu k českých lesům řešíme a zároveň sloužit i jakási osvěta," uvedl pirátský poslanec Radek Holomčík, který se ve Sněmovně věnuje právě i tématu lesa či krajiny a je místopředsedou zemědělského výboru PS. "Jistěže tyto akce nejsou samospásné a chce to více než jednou za čas jít sázet stromy, protože problémy lesů v Česku je třeba řešit i legislativní cestou," uvádí Radek Holomčík a dodává: "O to se snažíme během práce ve Sněmovně. Ale je fajn o víkendu z budov v Praze vyrazit ven mezi lidi a do přírody, což je další důvod, proč se k akci rád přidám."

Na akci vyrazí také brněnský zastupitel a vedoucí Krajského expertního týmu životního prostředí Lukáš Mamula: "Myslím si, že právě tyto akce mohou sloužit k tomu, abychom se jako společnost spojili pro dobrou věc a pomohli k tomu, aby se v Česku lesům lépe dařilo a nám všem lépe žilo. Považuji za důležité, abychom i my Piráti nejen na této akci vysvětlovali veřejnosti, jak důležité je se o lesy, ale celkově o krajinu a životní prostředí v Česku, starat."

Chcete-li se připojit k Pirátům během sázení, ozvěte se na jana.leitnerova@pirati.cz nebo prostě přijďte tuto sobotu v 9:30 na Mendlovo náměstí k zastávce MHD busu č. 52, odkud se společně vydáme na místo sázení.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.