posts/dotacekultu.jpg
17. ledna 2022

O kulturních dotacích bude rozhodovat již lednové zastupitelstvo

Naši radní dnes doporučili zastupitelstvu schválit dotace pro nezřizovanou kulturu. V devíti dotačních programech a osmi individuálních dotacích letos Brno rozdělí 61 316 000 Kč. Poprvé bude o všech kulturních dotacích rozhodovat již lednové zastupitelstvo.

posts/dotacky.png
27. října 2021

Dotace pro kulturu řešíme transparentně!

Podporujeme významné kulturní akce, které zviditelní Brno coby kulturní metropoli, a to jak na nadregionálním, tak mezinárodním poli. Doteď bylo na jejich realizaci přispíváno prostřednictvím individuálních dotací. To se však brzy změní.

posts/kulturka.png
29. června 2021

Schválili jsme programové dotace pro brněnskou kulturu

Na Magistrátu města Brna se minulý týden i díky Pirátům schválily programové dotace pro nezřizovanou kulturu na rok 2022. Žadatelé si tak mezi sebou v devíti různých dotačních programech rozdělí celkem 36 milionů korun.

posts/jkc-vizu.jpg
20. dubna 2021

Brno požádá o 600 milionů na Janáčkovo kulturní centrum

Zastupitelé města Brna dnes odsouhlasili podání žádosti o dotaci na projekt „Janáčkovo kulturní centrum“. Město bude moci díky souhlasu čerpat finanční podporu v rámci výzvy Ministerstva kultury. První diváci by mohli navštívit zbrusu nové centrum již koncem roku 2024.

posts/rozhovor_dubec.jpg
7. dubna 2021

Rozhovor s Lukášem Dubcem: Zadržení vody v krajině je pro nás prioritou, podpoříme další projekty

První kolo dotačního programu boje proti suchu je za námi. Dorazil i velký počet žádostí ze Znojemska. Další obce se stále mohou zapojit do druhého kola, termín podání žádostí je do 6. srpna 2021. Více informací naleznou obce na tomto odkazu{:target="_blank"}.

posts/vesnice_obchod.jpg
6. dubna 2021

Kraj vyčlenil na záchranu venkovských prodejen bezmála 4 miliony

Malé obce do 750 obyvatel dostanou vzpruhu pro své prodejny základních potřeb. Rada JMK dnes odsouhlasila poskytnutí dotace téměř stovce z nich. Původní rozpočet titulu ve výši 3 milionů korun byl ještě o necělý milion navýšen díky přesunutí financí ze zrušené akce Vesnice roku 2021.

posts/ponava-kultura.jpg
19. srpna 2019

Marek Fišer: Více peněz na kulturu a školení pro dotačníky

Od poloviny srpna až do konce letošního září je možné žádat o dotace v oblasti kultury z rozpočtu města Brna. Celkem se v příštím roce rozdělí téměř 40 milionů korun v několika programech, které se zaměřují na různé oblasti kultury. Město Brno rozdělí mezi žadatele o čtvrtinu více peněz, než tomu bylo loni. Finance půjdou různé oblasti kultury. Jde o audiovizi, divadla, performance a cirkusy, hudbu, celoroční činnost hudebních klubů, kulturně vzdělávací a zájmové činnosti, literaturu, podporu uměleckých řemesel a lidových tradic, tanec, výtvarné umění, fotografii, design a architekturu.

posts/dry_land.jpg
6. září 2017

Ministerstvo zemědělství hájí zájmy lidí. Ale kterých?

Na serveru Euro vyšla zajímavá zpráva{:target="_blank"}, že Evropská unie již nechce dotacemi podporovat velké zemědělské podniky, ale česká vláda a tvůrci zemědělské politiky to ignorují. Není to žádná novinka - Piráti na tento stav poukazují už nějakou dobu a malí zemědělci ještě déle. Dobře je, že se o tento doposud přehlížený problém začínají zajímat i média a že se snad dočkáme i zvýšení zájmu veřejnosti. Je totiž potřeba rozbourat iluzi “hodných” ministrů, kteří hájí národní zájmy před tou zlou a něco neustále přikazující EU. Zájmy totiž naší vládou, a v tomto případě Ministerstvem zemědělství ČR, hájeny jsou, jen ne ty národní. Těží z toho úzká skupina agrokorporací, které si ze zemědělských dotací udělaly velice výnosný byznys.