posts/klub_web.png
24. června 2021

Zastupitelstvo JMK narovnalo platy sociálním pracovníkům, podpořilo nadané studenty i ocenilo nálezce pokladu

Jihomoravští zastupitelé před létem pořádně uklidili: na svém červnovém zasedání zvládli narovnat platy v sociální oblasti, ocenit šikovné studenty a jejich projekty nebo podpořit vzdělávací organizace, které pro covidovém roce začínají znovu připravovat pestrý program pro širokou veřejnost.

posts/foto0.jpg
22. června 2021

Brněnské zastupitelstvo schválilo participativní rozpočet do škol, memorandum o nové hale a mnoho dalšího

Poslední dny Brno sužují úmorná vedra, naši zastupitelé však s chladnou hlavou stále pokračují ve své práci. Uplynulý týden se nesl ve znamení velkých projektů a podpory našich nejmenších. Pojďte se podívat na to, co se nám podařilo prosadit na dnešním Zastupitelstvu města Brna.

posts/foto2.png
25. května 2021

Vznikne nová Knihovna Milana Kundery

Milan Kundera se vrací do Brna! Tedy alespoň částečně – se svojí manželkou chtějí Moravské zemské knihovně věnovat rozsáhlý archiv jeho prací, který se kromě knih pyšní i jeho kresbami. Tato neocenitelná sbírka byla předmětem i dnešního jednání brněnského zastupitelstva, na němž bylo odhlasováno uzavření memoranda s Moravskou zemskou knihovnou.

posts/krpoleweb.jpg
4. května 2021

Chybějící dokumentace i prodej bytů za směšné ceny. Co tají královopolská koalice?

Na středečním jednání Zastupitelstva městské části Královo Pole jsme projednávali několik sporných bodů, které v nás vyvolávají obavy. Sepsali jsme proto tento komentář s cílem přiblížit vám aktuální situaci v Králově Poli.

posts/web_zastupitelstvo_jmk.jpg
29. dubna 2021

Jihomoravské zastupitelstvo v dubnu odsouhlasilo dotace pro vodu, péči i malé prodejny

Dubnové zastupitelstvo nabídlo velké množství atraktivních témat. Pod mnohými jsou podepsáni pirátští zastupitelé a zastupitelky. Vedle mediálně vděčných bodů dotací do životního prostředí a sociální oblasti bychom chtěli vypíchnout i srdcovku Petra Springinsfelda v podobě změny jednacího řádu. Ten nyní umožňuje jednání distanční formou.

posts/samozivitele.jpg
24. března 2021

Prosadili jsme byty pro rodiče samoživitele!

S nápadem vyčlenit část městských bytů samoživitelkám a samoživitelům přišlo město už začátkem letošního roku. Plán se setkal se značnou podporou a nyní se tak dolaďují poslední detaily. První rodiče samoživitelé by se mohli nastěhovat již za několik měsíců!

posts/zastupko.jpg
23. března 2021

Aktuality ze Zastupitelstva města Brna

Dnes se konalo pravidelné zasedání Zastupitelstva města Brna. Zastupitelé měli na programu více než 100 bodů k projednání. Přinášíme vám shrnutí těch nejzajímavějších bodů, které které byly projednány a schváleny.