posts/kominek.jpeg
23. března 2022

Radní Fišer - Pocitovou mapu vyplnilo přes tisíc Brňanů

Tým kandidatury na Evropské hlavní město kultury 2028 si pro novináře a Brňany připravil speciální tiskovou konferenci. V pondělí se všichni sešli na břehu řeky Svratky v Komíně a odhalili výsledky pocitové mapy města Brna. Slunným odpolednem všechny provedl moderátor Aleš Zbořil. O kulturní program se v první jarní den postarala kapela Květy.

posts/klrt.jpeg
21. února 2022

Rozhovor s Markem Lahodou

O tom, že se Marek Lahoda stal našim lídrem do komunálních voleb v Brně, jsme vám už psali. Ne všichni však Marka znáte, a proto jsme na něm nenechali nit suchou!Proč šel vlastně do politiky? Co jsou Markovy priority do nadcházejících voleb? Na jakou pirátskou práci chce navázat? Co dělá ve volném čase? A jaký je jeho oblíbený seriál?

posts/ML.jpg
19. ledna 2022

Lídrem brněnských Pirátů do komunálních voleb se stal Marek Lahoda!

Po čtyřech dnech hlasování v primárních volbách Piráti znají svou jedničku do podzimních komunálních voleb v Brně. Novým lídrem kandidátky byl zvolen pirátský expert na dopravu a životní prostředí Marek Lahoda.

posts/cy.png
16. prosince 2021

Data o cyklodopravě budou integrovány do jedné aplikace

Dopravní data patří vždy ke klíčovým podkladům při plánování území města. U dopravních dat z oblasti automobilové nebo veřejné dopravy je zdrojů mnoho a jsou dlouhodobě vyhodnocována. Daleko složitější situace je u pěší a cyklodopravy, kde zatím neexistují ucelená data a statistiky pro celé území města a formy jejich měření se rychle vyvíjejí.

posts/piratidoprava.jpg
29. září 2021

Moderní město potřebuje moderní dopravu

Udržitelnost a bezpečnost dopravy je jednou z našich hlavních priorit. Chceme zajistit bezpečnou infrastrukturu pro všechny skupiny obyvatel, ať už se dopravují autem, na kole či pěšky.

posts/cyklopodjezd.png
11. května 2021

Stavba cyklopodjezdu v Hladíkově ulici může začít!

Cyklostezka podél řeky Svitavy je příjemným místem na procházku a také důležitou brněnskou páteřní tepnou pro jízdu na kole. Denně ji využije zhruba 1000 cyklistů{:target="_blank"}. Je zde však několik nedokončených úseků a jedním z nich je velmi nebezpečné křížení s frekventovanou čtyřproudou cestou na ulici Hladíkova. To se ale letos změní, protože zde vznikne nový cyklopodjezd!

posts/cyklo.jpg
25. března 2021

Cyklostezky napříč Brnem!

Opět se ukázalo, že skvělý projekt a hlas veřejnosti mají ve městě svou váhu. Díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás se prosadily projekty cyklostezky Letenská lávka-Přístavní, Bystrc a cyklostezky Slatina-Líšeň.