Piráti pro Královo Pole chtějí městskou část modernizovat a rozhodovat na základě skutečných potřeb občanů

Piráti pro Královo Pole chtějí městskou část modernizovat a rozhodovat na základě skutečných potřeb občanů

V koalici s hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu kandiduje Česká pirátská strana v podzimních komunálních volbách do zastupitelstva Králova Pole. Lídrem kandidátky je pětatřicetiletý manažer Marek Fišer, který před třemi lety organizoval obnovou Fotbalového stadionu Za Lužánkami. Nejvýše postaveným nominantem Starostů je na druhém místě čtyřiatřicetiletý vysokoškolský učitel a právník Michal Škerle.

Koalice kandiduje pod názvem Piráti pro Královo Pole a jejím cílem je třetí největší městskou část modernizovat, ztransparentnit a otevřít občanům.

„Kandidátka je opravdu velmi silná. Nejen její čelo, ale všech 30 míst. Mám radost z nadšení a pozitivní nálady, která v týmu panuje. Myslím, že máme velkou šanci uspět,” těší lídra Marka Fišera. Za Piráty pro Královo Pole totiž kandidují skuteční odborníci a manažeři. Fišer se může opřít i o široký poradní tým, ve kterém jsou díky jeho znalosti několika jazyků a kontaktům ve světě i experti ze zahraničí. „Spousta věcí, které usnadní lidem život, už byla někde vymyšlena. Stačí se porozhlédnout, vybrat to nejlepší a přizpůsobit to místním podmínkám,” vysvětluje Fišer, který v minulosti pět let pracoval na Nizozemském velvyslanectví v Praze.

Dvojkou kandidátky je bývalý krajský zastupitel za ČSSD Michal Škerle. „Většina členů místní organizace v Králově Poli byla znechucená poměry v brněnské ČSSD a stranu opustila. Nyní jsme se rozhodli kandidovat společně s hnutím Starostové a osobnosti pro Moravu. Naše hlavní programové priority nejen v oblasti transparentnosti a otevřenosti místní samosprávy jsou prakticky totožné s programem Pirátů v Králově Poli. Jsem proto velmi rád, že se nám se na koaliční spolupráci pro volby do zastupitelstva naší městské části podařilo dohodnout právě s Piráty,” vysvětluje Škerle.

V zastupitelstvu se chce Škerle věnovat především oblastem, kterým rozumí nejvíce, zejména školství. „V Králově Poli chceme mít kvalitní školy s moderní výukou, které nám budou závidět. Jako dlouholetý lektor finanční gramotnosti pak chci dohlédnout i na finance naší městské části tak, aby s penězi ve svém rozpočtu zacházela hospodárně a efektivně,” doplňuje Škerle.

Na třetím a čtvrtém místě koaliční kandidátky jsou členové České pirátské strany Jaroslav Kameň a Miroslav Bárta. „Rád bych přiblížil informační systémy, webovou prezentaci a elektronickou komunikaci s občany v Králově Poli standardům pro 21. století,” přibližuje manažer a webový vývojář Jaroslav Kameň.

„Radnice musí sloužit občanům. Nedopustím šikanu lidí ani firem ze strany jakéhokoli úředníka. Stanu se vaším ombudsmanem na radnici. Budu se zasazovat o to, aby se alespoň jeden den v týdnu prodloužily úřední hodiny do 20 hodin,” doplňuje jednatel obchodní společnosti a realitní specialista Miroslav Bárta, který je zároveň vedoucím mediálního odboru jihomoravských Pirátů.

Pětkou je geograf, datový analytik a propagátor udržitelné dopravy Marek Lahoda. „Královo Pole má obrovský potenciál pro rozvoj cyklodopravy. Do centra Brna je to co by kamenem dohodil a prakticky po rovině. Přitom jediná bezpečná trasa dnes vede po “cyklostezce” Chodská-Botanická, která je z roku 1997 a naprosto nevyhovuje dnešním normám a hlavně potřebám obyvatel (nekvalitní povrch, přechody, málo prostoru). Budeme jednat s vedením města o její modernizaci, tak aby byla spojitá a dostatečně široká jak pro cyklisty, tak především pro chodce. Stejně tak budeme po magistrátním Odboru dopravy požadovat zřízení cykloobousměrek na všech ulicích, kde je to možné. Z úrovně městské části pak zajistíme vybudování cyklostojanů u všech hlavních budov občanské vybavenosti,” přibližuje své plány na radnici Lahoda.

První ženou na kandidátce je Anna Pivodová, která je expertkou v oblasti kultury. „Budeme aktivně podporovat pořadatele společenských a kulturních akcí v městské části,” zdůrazňuje šestadvacetiletá umělecká agentka.

Prioritou královopolských pirátů je čtvrť modernizovat. „Základem všeho je, aby se věci v Králově Poli děly transparentně. Od přidělování bytů po blokové čištění. Rozhodně potřebujeme moderní a přehledný web. Občanům bychom dále rádi dali možnost přihlásit se k pravidelnému odběru novinek a věcí, které je zajímají. Chceme lidem život a práci v Kéniku usnadnit a vytvořit prostředí, které bude atraktivní i pro návštěvníky z okolí,” doplňuje Fišer, který za Piráty kandiduje i jako pětka na Magistrát města Brna.

Piráti pro Královo pole chtějí vést nenákladnou, transparentní a především pozitivní kampaň. „Máme kvalitní tým vzdělaných odborníků, konkrétní plány a představy. V žádném případě se nenecháme strhnout k nějaké hysterii či populismu. To není náš styl,” uzavírá Fišer.

Programové priority Pirátů pro Královo Pole

  1. Hospodárné nakládání s financemi městské části
  2. Transparentní pravidla pro nakládání s městskými byty
  3. Vybudování moderní a bezpečné dopravní sítě pro cyklisty a chodce
  4. Výstavba parků a zeleně
  5. Sbírání dat a rozhodování na základě skutečných potřeb občanů, zajištění oboustranné a efektivní komunikace mezi úřadem a občanem
  6. Podpora sportu a volnočasových aktivit
  7. Zajištění možnosti vyřízení si věcí na úřadě i mimo standardní pracovní dobu občanů
  8. Podpora malých podnikatelů
  9. Usnadnění života v městské části lidem s postižením
  10. Zkvalitnění výuky na školách
  11. Podpora kulturních a společenských akcí v městské části

Máte nápady pro zlepšení života v Králově poli? Chcete se zapojit do naší kampaně? Napište nám na krpole@pirati.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.