Narodil jsem se 22. listopadu 1982 v Brně, kde jsem také strávil převážnou část svého života.

Vystudoval jsem bakalářské studium nizozemštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a Management cestovního ruchu na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Mluvím plynně anglicky, nizozemsky a portugalsky.

Působil jsem jako sportovní redaktor Brněnského deníku Rovnost (2001-2008), šéfredaktor webu 1.FC Brno (2008) a asistent zahraničního korespondenta nizozemského deníku NRC Handelsblad (2006-2010).

Během šestiletého působení v Praze jsem pracoval na Úřadu vlády ČR, kde jsem byl členem organizačního týmu českého předsednictví v Radě EU (2008-2009), posléze na ekonomickém oddělení nizozemské ambasády v Praze (2009-2014).

Příznivcem Pirátů jsem od roku 2012. Na jaře 2019 jsem se stal členem Pirátské strany. V letech 2018-2022 jsem byl radním města Brna pro oblast kultury a památkové péče, předsedou Výboru pro národností menšiny Zastupitelstva města Brna a předsedou komise pro Cestovní ruch, marketing a meziregionální vztahy Jihomoravského kraje. Nyní zastupuji Pirátskou stranu jako zastupitel na Králově Poli.

Angažuji se v komunitních aktivitách a projektech. Po městě se dopravuji převážně na kole, a to za každého počasí. Mezi mé zájmy patří cestování, studium jazyků, sport a kultura.

Úspěchy:

  • Zisk světové ceny za nejlepší komunitní projekt roku na Stadium Business Awards v Madridu v roce 2016 za projekt Dejme Lužánkám Švanci.

Projekty:

  • Zpřístupňování dat: dotace.brno.cz, socharske.brno.cz
  • Zjednodušení povolení pro kulturní akce: plugandplay.brno.cz

Nejoblíbenější místo v Brně:

  • Fotbalový stadion za Lužánkami. Během covidu zde trénuji každý den.

Vize:

  • Kde je vůle, je i cesta.

Priority:

  • Transparentní a spravedlivé rozdělování veřejných dotací, rozvoj mezinárodní spolupráce, integrace cizinců, udržitelná a bezbariérová doprava, Janáčkovo kulturní centrum.