Marek Fišer

Marek Fišer (* 22. listopadu 1982) je příznivcem Pirátů od roku 2012. Od listopadu 2018 je členem Rady města Brna pro oblast kultury. Na jaře 2019 se stal členem Pirátské strany.

Vystudoval bakalářské studium nizozemštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity a Management cestovního ruchu na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Mluví plynně anglicky, nizozemsky a portugalsky. Dorozumí se několika dalšími světovými jazyky (německy, španělsky, polsky).

V minulosti působil ve státní správě. Pracoval na ekonomickém oddělení nizozemské ambasády v Praze (2009-2014), kde měl na starosti mezinárodní obchod a veřejnou diplomacii. Předtím pracoval na Úřadu vlády ČR na odboru logistiky a organizace českého předsednictví (2008-2009), kde měl na starosti agendu akreditace účastníků.

Před odchodem do Prahy se věnoval práci v médiích. Byl sportovním redaktorem Brněnského deníku Rovnost (2001-2008), šéfredaktorem webu 1.FC Brno (2008) a asistentem zahraničního korespondenta nizozemského deníku NRC Handelsblad Stéphana Alonsa (2006-2010).

Angažuje se v komunitních aktivitách a projektech. V roce 2015 hlavním organizátorem dobrovolných brigád vedoucích k částečnému zprovoznění chátrajícího Fotbalového stadionu za Lužánkami a spoluorganizátorem rozlučky Petra Švancary s fotbalovou kariérou.

Marek Fišer pochází z Brna. Po městě se dopravuje převážně na kole, a to za každého počasí. Mezi jeho zájmy patří cestování, studium jazyků, sport a kultura.

Veřejný kalendář:

Navrhni úpravu