Ing. Jaroslav Kameň

+420 608 552 333
jaroslav.kamen@pirati.cz

Jsem PRO

  • Rozhodování na základě skutečných potřeb občanů
  • Zcela transparentní hospodaření s veřejnými penězi
  • Radikální zefektivnění elektronické komunikace mezi úřady a občany

Jsem PROTI

  • Zneužívání politiky k soukromého byznysu místo služby občanům
  • Proprietárním IT řešením, která z úřadů dělají zajatce dodavatelů
  • Přesunu hl. nádraží bez vyřešení navazující dopravy a jejího kolapsu

Proč kandiduji

Znepokojuje mě postupné ukrajování našich svobod salámovou metodou. Politika by měla být služba občanům, nikoliv soukromý byznys!

Kdo se nezajímá o politiku, o toho se bohužel časem začne politika zajímat sama.

Bio

Jaroslav Kameň (roz. Kupčík, * 1986) je členem Pirátské strany od roku 2016. Pochází z Orlové a od roku 2005 žije v Brně.

Vystudoval osmileté všeobecné gymnázium a poté obor Informační systémy na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně, kde získal titul Ing.

Pracoval jako středoškolský učitel informačních technologií na ISŠA Brno na Křižíkové, poté jako web developer a produktový manažer v marketingovém oddělení brněnské společnosti Kentico vyvíjející systémy pro správu webu. Aktuálně pracuje jako vedoucí webového týmu v brněnském herním studiu Madfinger Games.

Vadí mu plýtvání veřejnými prostředky, degradace veřejného prostoru a omezování osobních svobod. Chtěl by, aby moderní technologie život lidem usnadňovaly a nikoliv ztěžovaly. Byl by rád za větší transparenci ve státní správě a aktivní občanskou společnost podílející se na rozhodnutích, které se jí týkají.

Nelíbí se mu, když politici místo služby občanům upřednostňují své soukromé zájmy, zájmy pofidérních struktur na hranicích zákona nebo nadnárodních korporací. Přeje si, aby stát občanům poskytoval bezpečný a efektivní prostor k jejich osobnímu rozvoji a nefungoval jako prostředek k jejich vykořisťování nebo perzekuci.

V komunální politice se chce zasadit o vytvoření uživatelsky přívětivého rozhraní pro efektivní komunikaci s občany a názornou transparentní online prezentaci veškerého hospodaření města a jeho městských částí. Prosazuje vytváření informačních systémů s otevřeným zdrojovým kódem (opensource), u nichž se zvýšená počáteční investice z dlouhodobého hlediska mnohonásobně vyplatí díky možnostem jednodušší údržby, snadnějšímu napojování na ostatní systémy a sdílení řešení s ostatními jednotkami veřejné správy.

Ve svém volném čase podniká výlety do přírody na kole i pěšky. Má rád sci-fi a fantasy literaturu a filmy a hraje a tvoří deskové, karetní a počítačové hry.

Články autora Jaroslav Kameň

Navrhni úpravu