Miroslav Bárta se narodil v Karviné - Ráji 20. 4. 1973. Přes Ostravu, Kopřivnici, Opavu, Olomouc a Prahu se usadil roku 1999 v Brně, kde žije do dnes. Studoval VGJŽ (vojenské gymnázium) v Opavě.

Většinu profesního života strávil v obchodní oblasti, a to jako OSVČ. Posledních cca 15 let se věnuje podnikání souvisejícímu s nemovitostmi, jejich nákupem, prodej a výstavbou. Je ředitelem ve své společnosti HT NEMOVITOSTI, s.r.o.

Volný čas Mirek tráví na rockových festivalech, v přírodě, příjemné hospůdce nebo za bicí soupravou.

Do aktivní politiky se zapojil v roce 2017, a to především proto, aby pomohl do vyšších pater politiky lidem, kteří budou prosazovat změny, které Mirek sám podporuje a prosazuje. Jde především o to, abychom se vrátili k normálnímu, svobodnému životu. Bez buzerací, korupce a neustálých nových restrikcí.

V komunální politice se chce zasadit o přijetí smysluplného a územního plánu, který je potřebný pro rozvoj Brna, ale také díky masivnější výstavbě bytů se tyto stanou cenově dostupnějšími. Chce zamezit nekompetentním rozhodnutím úředníků vůči občanům a podnikatelům. Veškeré rozhodování na magistrátě i radnicích MČ musí být transparentní a hlasování jmenovitá.