Zpříjemníme pobyt seniorům v Sokolnicích!

Zpříjemníme pobyt seniorům v Sokolnicích!

Areál Domova pro seniory Sokolnice se rozroste o nové pobytové pavilony, které citlivě naváží na památkově chráněný zámecký park. Díky moderním a ekologicky šetrným budovám se významně zpříjemní kvalita každodenního života seniorů.

Novostavba bude složena ze třech dvoupatrových nízkoenergetických dvojdomů, které jsou v přízemí důmyslně propojeny. Výstavba začala tuto středu 8. září slavnostním poklepáním za přítomnosti pirátské radní Jany Leitnerové a náměstka Lukáše Dubce. Předpokládané náklady na projekt rozšíření domova seniorů činí 97,4 milionů korun a hotovo by mělo být koncem listopadu 2022.

Budovy dohromady nabídnou celkem 48 lůžek, které budou z důvodu zachování soukromí rozděleny do pokojů s maximální kapacitou třech osob. Polovina pokojů bude k dispozici stávajícím obyvatelům se zvláštním režimem z hlavní budovy. Pro zbylá lůžka bude moci domov pro seniory přijmout klienty nové. Senioři s Alzheimerovou chorobou, pokročilou demencí nebo sníženou pohyblivostí využijí první patro budovy. Vyšší patra pak budou obývat mobilní senioři.

„Projekt Humanizace pobytových služeb v Domově pro seniory v Sokolnicích je vyústěním dlouholeté snahy pana ředitele o další zvýšení komfortu klientů a klientek. Zejména ti imobilní nemají dnes možnost si plně užívat krásného prostředí a atmosféry parku, který kolem zařízení v Sokolnicích je. Přístavba, která dnešním dnem startuje, jim to umožní, protože bude zcela bez bariér,“ uvedla radní pro sociální a rodinnou politiku Jana Leitnerova{:target="_blank"}.

Praktičnost, bezbariérovost, příjemné prostředí s velkým množstvím zeleně a šetrnost k životnímu prostředí. To jsou principy, na kterých si Piráti dlouhodobě zakládají. Myslelo se na ně také v projektu nové budovy domova pro seniory v Sokolnicích. Areál parku a zahrady domova pro seniory tak bude přístupný všem. Dalším modernizačním prvkem stavby je vybudování vnitroareálové komunikace, kolektor na dešťovou vodu, výsadba zeleně a celková ekologizace domova.

„Revitalizace Domova pro seniory v Sokolnicích předznamenává směr, kterým se bude Jihomoravský kraj v následujících letech v oblasti udržitelného rozvoje ubírat. Senioři získají nejen nové příjemné zelené prostředí, ale budova domova bude celkově ekologičtější a přátelštější k přírodě. Hlavním prvkem ekologizace se pak stal kolektor dešťové vody, která bude následně využita na zavlažování zahrad,” uzavřel náměstek pro životní prostředí a participaci Lukáš Dubec{:target="_blank"}.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.