Jana Holomčík Leitnerová

RADNÍ PRO SOCIÁLNÍ A RODINNOU POLITIKU V JMK

Narodila jsem se 13. června 1987 v Újezdě u Rosic. Během studií jsem se přemístila do Brna, kde žiji dodnes.

Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu, obory Český jazyk a literatura a Pedagogika. Při studiích jsem se začala profesně věnovat PR a marketingu a až do října 2020 jsem působila jako konzultantka na volné noze.

Od roku 2016 jsem příznivkyní Pirátů a spolupracovala jsem na několika volebních kampaních. V lednu 2019 jsem se stala členkou Pirátů a byla zvolena za vedoucí krajského mediálního odboru Jihomoravského kraje.

V krajských volbách 2020 jsem byla ze třetího místa kadidátky zvolena do Zastupitelstva Jihomoravského kraje a poté jsem se stala radní pro sociální a rodinnou politiku.

Mezi mé hlavní priority během působení ve funkci patří rozvoj sociálně zdravotních témat jako je duševní zdraví nebo paliativní péče, dále pak podpora terénních služeb, služeb prevence a proces deinstitucionalizace sociálních služeb. Věnuji se také oblasti podpory rodin všech generací a předcházení vzniku sociálního vyloučení.

Volný čas trávím se svými dvěma dcerami a manželem, rádi společně vaříme, chodíme na zajímavé výstavy, posloucháme hudbu a zahradničíme. Jsem milovnicí kávy a moravského vína. Zajímám se o sociální problematiku, rovnoprávnost, životní prostředí a jsem propagátorkou dobrovolničení jako přirozené součásti života.

  • Nejoblíbenější místo v Jihomoravském kraji: Těch je spousta. Špilas a přilehlý park, lesy kolem Újezdu u Rosic, Strážnice a okolí.
  • Vize: Chci, aby Jihomoravský kraj byl místem, kde rodiny mohou zůstat spolu a služby, pomoc a podpora, budou primárně mířit právě k lidem žijícím v přirozeném prostředí.
  • Priority: Podpora terénních služeb, rozvoj sociálně zdravotních témat jako jsou duševní zdraví a paliativní péče, dostupné služby prevence.