Jana Leitnerová

Narodila jsem se 13. června 1987 v Újezdě u Rosic. V současnosti žiji v Brně, kde jsem se zapojila do politiky.

Vystudovala jsem Masarykovu univerzitu, obory Český jazyk a literatura a Pedagogika. Už během studií jsem začala pracovat v marketingu, kterému jsem se do října 2020 věnovala jako konzultantka na volné noze.

Od roku 2016 jsem příznivkyní Pirátů a spolupracovala jsem na mnoha kampaních. V lednu 2019 jsem se stala členkou Pirátů a byla zvolena za vedoucí krajského mediálního odboru Jihomoravského kraje.

V krajských volbách 2020 jsem byla ze třetího místa zvolena do Zastupitelstva Jihomoravského kraje a zvolena radní pro sociální a rodinnou politiku.

Aktuálně se spíš než koníčkům věnuji svojí malé dceři, ve volném čase ráda peču, luštím křížovky, poslouchám hudbu, čtu a sleduji sitcomy. Jsem milovnicí kávy a moravského vína. Zajímám se o sociální problematiku, životní prostředí, ochranu zvířat a jsem propagátorkou dobrovolničení jako přirozené součásti života.

  • Nejoblíbenější místo v Jihomoravském kraji: Těch je spousta. Špilas a přilehlý park, lesy kolem Újezdu u Rosic, Strážnice a okolí.

  • Vize: Chci v příštích deseti letech na jižní Moravě přeměnit alespoň polovinu velkokapacitních pobytových zařízení sociálních služeb na zařízení komunitního typu.

  • Priority: Podpora terénních služeb, přehledná a férová pravidla financování sociálních služeb, bezbariérový kraj.

Veřejný kalendář