PrideMonth je tady!

PrideMonth je tady!

Naše radní pro rodinnou a sociální politiku Jana Leitnerová a předseda výboru pro meziregionální vztahy Petr Sringinsfeld včera v krajském pirátském centru Špice vyvěsili duhovou vlajku. Jako Piráti Jihomoravský kraj i Česká pirátská strana, se pravidelně připojujeme k oslavám a poctě hnutí za práva LGBTQ+ komunity.

Dnes také začíná v Brně #Brnoprideweek http://brnopride.cz 11 dní plných přednášek, filmů, setkávání, diskusí a taky Queer Park BPW 2023, kde se můžeme spolu potkat.

Sněmovna tento týden navíc začala projednávat návrh na manželství pro všechny. Tento zákon by umožnil uzavření manželství pro páry stejného pohlaví a konečně by jim přiznal všechna práva, která dosud ve srovnání s manželskými páry nemají. Současné podmínky jsou nepřípustné, proto se to chystáme změnit. Nevidíme totiž důvod, proč brát někomu práva, která mají jiní naprosto automaticky.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.