Pět autorských výstav v Domě umění!

Pět autorských výstav v Domě umění!

Tři výstavy a dvě venkovní instalace si můžete od začátku srpna prohlédnout v Domě umění a jeho blízkém okolí. Ač je každá jedinečná, jednu věc mají společnou. Jejich zahájení třetího srpna se účastnil také náš radní pro kulturu Marek Fišer.

„Kulturní život v Brně už zase nabírá dech. Také Dům umění a jeho zaměstnanci se museli poprat s dopady epidemie. O tom, že to dobře zvládli, svědčí i dnešní vernisáž hned tří výstav, včetně venkovních instalací. Všechny zdejší interiéry, ale i exteriér jsou tak opět nabity tvůrčí energií vtělenou do soudobého umění. A ta energie za malou chvíli jistě přeskočí i na nás,” řekl na vernisáži Marek Fišer{:target="_blank"}.

Umělci, kteří zde nyní vystavují, mají široký tvůrčí záběr. Výstava Jaroslava Novotného s názvem Všechno ostatní se mění vychází ze základní vědecké otázky zkoumající proměnu výsledku, pokud změníme jednu veličinu a ostatní necháme stejné. Pokud vás zajímá odpověď, určitě si na výstavu udělejte čas.

To expozice Anny Hulačové Eating planet se zabývá současným stavem zemědělství a jeho dopadem na aktuální environmentální krizi. Umělkyně samotná je proslulá především svým neotřelým přístupem k figurálnímu sochařství a na její sochy se můžete těšit i na nynější výstavě - zobrazují zvláštní spojení člověka se zemědělskými stroji.

Žízeň nekonečna a Odnikud nikam jsou výstava a venkovní instalace Bohuslavy Olešové. Ta je známá díky zájmu o energii, nebo pozici člověka v kosmu.

Reinhold Zisser stojí za venkovní instalací Lávka-Notgalerie v nedalekém parku Koliště. Má symbolizovat vztah mezi umělcem a institucí. Stejně jako krab poustevníček nosící po nějakou dobu jednu schránku, kterou pak ji vymění za jinou, chovají se podobně i umělci k institucím.

„Věřím, že díla Bohuslavy Olešové, Anny Hulačové, Jaromíra Novotného i Reinholda Zissera mají sílu probudit v nás i nejskrytější emoce a přivést nás tak k dialogu s uměním i s nevyzpytatelným světem okolo,” uzavřel Marek Fišer.

Kromě výstavy Anny Hulačové, která končí 19. září, si budete moci jednotlivé výtvory prohlédnout do třetího října letošního roku. Tak určitě neváhejte a přijďte.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.