Lídrem brněnských Pirátů do komunálních voleb se stal Marek Lahoda!

Lídrem brněnských Pirátů do komunálních voleb se stal Marek Lahoda!

Po čtyřech dnech hlasování v primárních volbách Piráti znají svou jedničku do podzimních komunálních voleb v Brně. Novým lídrem kandidátky byl zvolen pirátský expert na dopravu a životní prostředí Marek Lahoda.

Marek Lahoda{:target="_blank"} vystudoval obor Fyzická geografie na Geografickém ústavu Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. V profesním životě se zaměřuje na analýzu dat, klimatologii, dopravu a urbanismus. Rok pracoval pro Česko v datech, byl u zrodu projektu Fakta o klimatu, v roce 2019 se účastnil české expedice na Antarktidu a nyní působí již čtyři roky v CzechGlobe (Ústav výzkumu globální změny Akademie věd ČR).

Od roku 2013 byl 7 let členem spolku Brno na kole, několik let působil i v jeho čele. V komunálních volbách 2018 byl zvolen zastupitelem za Piráty v MČ Královo Pole a stal se také místopředsedou Komise dopravní Rady města Brna. Od dubna 2021 řeší za Piráty dopravu v Brně z pozice člena představenstva městské společnosti Brněnské komunikace. Mezi jeho politické priority patří: udržitelná doprava, kvalitní veřejný prostor, životní prostředí a rozhodování na základě dat.

„Mám velkou radost a je mi ctí stát se lídrem brněnských Pirátů do letošních komunálních voleb. Cítím ohromnou odpovědnost za prosazování Pirátských myšlenek. Vážím si toho, že se členská základna rozhodla podpořit mé priority participace, hospodárnosti a udržitelné dopravy. Nyní před námi stojí úkol přesvědčit naše občany, že společně můžeme udělat z Brna metropoli světového formátu,” řekl po zvolení Marek Lahoda{:target="_blank"}.

Současný náměstek primátorky pro oblast majetku, kultury, participace a IT Tomáš Koláčný{:target="_blank"} tak po osmi letech končí v čele Pirátské kandidátky na Magistrát města Brna. „Gratuluji Markovi ke zvolení lídrem pirátské kandidátky, přeji mu hodně sil v kampani a především po volbách při prosazování Pirátského programu,” uzavřel Koláčný.

Kontaktní údaje Marka Lahody - Mail: marek.lahoda@pirati.cz<br /> - Mob.: +420 732 732 490 - Facebook: https://www.facebook.com/LahodaMarek{:target="_blank"} - Twitter: https://twitter.com/MarekLahoda{:target="_blank"}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.