Divadlo Barka potřebuje pomoc

23. února 2021
Divadlo Barka potřebuje pomoc

Divadlo Barka je otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů, který hendikepovaným nabízí prostor k jejich kreativní realizaci. Kvůli pandemii COVID-19 a vládním opatřením je ale jeho existence ohrožena.

Divadlo Barka najdete v Králově Poli už 27 let. Provozuje ho Liga vozíčkářů, která lidem pomáhá překonávat životní překážky. Lidem s postižením dává možnost žít podle vlastních představ. Za normálních okolností se v divadle tančí, zpívá, hraje divadlo nebo hudba.

Barka slouží handicapovaným nejen k rozvoji umělecké činnosti, ale také k setkávání a navazování kontaktů. Normálně se zde odehrává kolem stovky představení ročně. Divadlo poskytuje také zázemí 6 integrovaným souborům a poskytuje prostor k realizaci amatérům, dětem i studentům.

„Na Barce se mi líbí, že je otevřená pro všechny. Na představení jsem tam šel vždycky moc rád. Specifický humor zdravotně postižených mě pokaždé hodně pobavil,“ svěřil se brněnský radní pro kulturu a královopolský zastupitel Marek Fišer{:target="_blank"}.

V současnosti se však divadlo potýká s problémy, protože se nehraje, nepřednáší ani nekoncertuje. „Dvě třetiny z 1,5 milionového rozpočtu si divadlo musí samo vydělat, což teď ale není možné. Loni ještě s vypětím všech sil a rezerv vyšli, letos je ale situace jiná. Pokud tedy můžete, divadlo podle svých možností podpořte,“ apeluje Marek Fišer, který se do sbírky rovněž osobně zapojil.

I za malou pomoc vám budou vděční. Nenechme tento skvělý prostor zaniknout. Konec Barky by kromě konce všech představení mohl také znamenat zánik některých souborů. Handicapovaní umělci by s koncem divadla ztratili možnost se realizovat a několik lidí by přišlo o stálou práci. To nechceme dopustit!

Více informací o finanční podpoře naleznete přímo na stránkách divadla Barka{:target="_blank"}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.