Brno Queer Park je v plném proudu!

Brno Queer Park je v plném proudu!

Piráti, stejně jako tým Brno Pride Week 2023, vítají různorodost názorů a otevřenou diskuzi. Snažíme se překonávat předsudky spojené s LGBTQ+ komunitou a odstraňovat bariéry. Věříme v toleranci a přijetí ve společnosti, která přináší obohacení a vzájemné učení.

Letošní Brno Pride Week proto podpořila naše pirátská radní pro sociální a rodinnou politiku JMK Jana Leitnerová a předseda výboru pro meziregionální vztahy JMK Petr Springinsfeld.

Homofobní útoky se bohužel ale stávají čím dál častější realitou. Dokonce i během Pride Weeku se účastníci, včetně dětí, museli během Duhového čtení potýkat s odpůrci, kteří na ně pokřikovali nevybíravé nadávky. Tito lidé nejsou „jiní", jak se někteří snaží tvrdit, naopak jsou pevnou součástí naší společnosti a zaslouží si rovnocenné zacházení.

#LGBTpride #LGBTQ+ #Rovnoprávnost #Různorodost #Respekt

Zobrazovat míň

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Multifunkční hala - nejrizikovější brněnská stavba století

Multifunkční hala - nejrizikovější brněnská stavba století

Koalice ODS, TOP09, ANO, KDU a ČSSD přichází s návrhem vzít si na multifunkční halu úvěr s neuvěřitelným úrokem 1,6 miliardy korun. Vedení města tak přenese veškerá možná rizika neúspěchu projektu na bedra Brňáků. Takto nezodpovědný přístup brněnští Piráti na dnešním zastupitelstvu jednoznačně nepodpořili.

Rada JMK schválila nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

Rada JMK schválila nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

Schválili jsme nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji. V období 2024–2026 budeme pokračovat v dlouhodobém záměru, kterým je podpora terénních a ambulantních služeb. Naší snahou je pružná síť dostupné podpory a pomoci občanům kraje, kteří jsou nějak znevýhodněni či ohroženi, ať už kvůli věku, postižení nebo sociální situaci.