V Břeclavi díky participativnímu rozpočtu nahlédnou do minulosti

V Břeclavi díky participativnímu rozpočtu nahlédnou do minulosti

Druhý ročník projektu participativního rozpočtu zná svého vítěze! Podobně jako v předchozím roce vyšel z hlasování o nejzajímavější zpestření města plán místních gymnazistek.

Participativní rozpočet každoročně umožňuje obyvatelům Břeclavi podávat nápady na zlepšení veřejného prostoru. Návrhy následně putují do veřejného hlasování a vítězný projekt se v následujícím roce zrealizuje.

Loni město provedlo doplnění autobusových zastávek o květinovou výzdobu a motivační citáty. V tomto roce radnice osází známá místa v Břeclavi panely s historickou podobou těchto lokalit.

„Autobusové zastávky sklidily u lidí značně pozitivní ohlas a další vítězný nápad ho podle mě sklidí rovněž. Rozvíjet zapojení místních lidí do rozpočtovaných akcí je tedy pozitivní jak pro město, tak v tomto případě i pro studenty, kteří si díky tomu mohou vyzkoušet základní projektovou přípravu. Ta trvá i několik měsíců a mohou při ní vidět, kolik problémů se v jejím průběhu musí řešit. O to víc se ale pak mohou s ostatními kolem sebe radovat z výsledku,“ vyzdvihl klady takovýchto projektů radní města a krajský pirátský zastupitel Petr Vlasák{:target="_blank"}.

Na výzvu Petra Vlasáka{:target="_blank"} navíc Břeclav zdvojnásobí participativní rozpočet na 200 000 Kč!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.