Rada JMK schválila nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

Rada JMK schválila nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb

Schválili jsme nový Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb v Jihomoravském kraji. V období 2024–2026 budeme pokračovat v dlouhodobém záměru, kterým je podpora terénních a ambulantních služeb. Naší snahou je pružná síť dostupné podpory a pomoci občanům kraje, kteří jsou nějak znevýhodněni či ohroženi, ať už kvůli věku, postižení nebo sociální situaci.

Jde o služby, které jsou poskytovány v přirozeném prostředí občanů a umožňují jim žít se svými blízkými, rodinami a v komunitě. Nejde o nový trend, Jihomoravský kraj je regionem, kde péče o rodinu a blízké je pro mnoho lidí přirozená a kraj na tuto skutečnost reaguje.

„Plánujeme také podporovat služby pro osoby s chováním náročným na péči, kteří potřebují vysoce individuální přístup, ale i pro děti, dospívající a dospělé občany se zkušeností s duševním onemocněním. I v tomto tématu klademe důraz na terénní komunitní a ambulantní služby v návaznosti na transformaci psychiatrických nemocnic,“ přibližuje radní pro rodinnou a sociální politiku JMK Jana Leitnerová a dodává: „Snahou kraje je pružná síť dostupné podpory a pomoci občanům kraje, kteří jsou nějak znevýhodněni či ohroženi, ať už kvůli věku, postižení nebo sociální situaci.“

Jaké sociální služby nejvíce využíváte? Které z nich bychom měli posílit?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Multifunkční hala - nejrizikovější brněnská stavba století

Multifunkční hala - nejrizikovější brněnská stavba století

Koalice ODS, TOP09, ANO, KDU a ČSSD přichází s návrhem vzít si na multifunkční halu úvěr s neuvěřitelným úrokem 1,6 miliardy korun. Vedení města tak přenese veškerá možná rizika neúspěchu projektu na bedra Brňáků. Takto nezodpovědný přístup brněnští Piráti na dnešním zastupitelstvu jednoznačně nepodpořili.