První dronová show na Moravě!

První dronová show na Moravě!

Chcete zažít podívanou budoucnosti, jakou mohli vidět diváci na olympiádě v Tokiu? Díky Pirátům se v Brně představí budoucnost světelných show, která sleduje ty nejmodernější trendy. V porovnání s ohňostroji je ekologická a šetrná k přírodě i zvířatům. V sobotu 7. srpna se proto na Kraví Hoře uskuteční první dronová show na Moravě.

Není tajemstvím, že se Piráti budoucnosti nebojí a podporují stále větší využívání moderních technologií, a to v rozličných aspektech našeho života. Dlouhodobě prosazujeme inovativní agendu, jako je digitalizace státní správy, transparentnost a podpora moderních technologií.

Proto se z iniciativy pirátského náměstka Tomáše Koláčného v rámci tradičního ohňostrojového festivalu Ignis Brunensis odehraje jedna z vůbec prvních dronových show v České republice. Brno tak potvrzuje svou pověst inovativního centra střední Evropy a města, které se nebojí hledět do budoucnosti, ale aktivně ji i vytváří. Drony jsou vedle videomappingu zajímavou moderní alternativou tradičních ohňostrojů - na rozdíl od nich totiž neplaší zvířata, neprodukují skoro žádný odpad ani spaliny. Po skončení akce jednoduše zase odletí a budou se moci opětovně použít.

„Jsem nadšený, že se nám povedlo domluvit na letošní ročník festivalu Ignis Brunensis dronovou show. Moderní technologie dovolují tradiční ohňostroje ozvláštnit, a zároveň snížit jejich náklady a dopady na přírodu. V případě, že se koncept osvědčí, chtěli bychom do budoucna ještě více využívat drony na veřejných akcích,“ říká náš náměstek primátorky Tomáš Koláčný{:target="_blank"} .

Představení doprovázené hudebním doprovodem se odehrají 7. srpna na Kraví Hoře od 21:30 a 23:00 hodin, každé bude trvat 8 minut. Námětem se stalo výročí 60. let člověka ve vesmíru. Událost probíhá také ve spolupráci s Festivalem planet Hvězdárny, a pod taktovkou planetária Brno v termínu od 6. do 12. srpna. V případě deštivého nebo větrného počasí bude akce přeložena na jiný den.

„Místo odpalování výbušnin v přírodě představují dronové show zábavu podobně vizuálně efektní, často ještě zajímavější a tvořivější. Drony navíc představují náročnou technologii, kterou se zabývá i řada českých firem, jak v oblasti hardware, tak i řídícího software, mají pak praktické využití například v zemědělství; pomůžeme tak i technologickému rozvoji," uzavřel radní pro výzkum, IT a inovace Jihomoravského kraje Jiří Hlavenka{:target="_blank"}.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.