Pirátské Celostátní fórum proběhlo poprvé on-line, představil se i JMK

Pirátské Celostátní fórum proběhlo poprvé on-line, představil se i JMK

V sobotu se konalo pirátské Celostátní fórum (CF), tedy celorepublikový sjezd strany a jejích příznivců. Akce byla poprvé v historii on-line. Během fóra bylo schváleno založení prvního pirátského politického institutu, představeni lídři pro volby do Sněmovny a jednotlivé krajské zastupitelské kluby, jednalo se i o možné předvolební koalici s hnutím STAN.

Radek Holomčík chce zjedodušit práci správcům krajiny

Poslanec a lídr kandidátky jižní Moravy Radek Holomčík má za sebou tři roky ve sněmovně a za své největší úspěchy považuje prosazení zákazu privatizace státních lesů nebo fakt, že Ministerstvo zemědělství částečně přiznalo pravé důvody kůrovcových kalamit, které nespouští jen sucho, ale i cílená devastace našich lesů a lesnictví. „V příštím volebním období chci zjednodušit zákony a předpisy, aby zemědělcům, lesníkům a dalším správcům krajiny zbytečně nekomplikovaly život. Posílím poradenství a podpořím kvalitní digitalizaci státní správy tak, aby hospodaření v krajině i její obnova byly co nejjednodušší. V neposlední řadě budu usilovat o navrácení lesů do rukou lesníků,“ uvedl Radek Holomčík.

Náměstek Lukáš Dubec představil klub jihomoravských zastupitelů

Prezentace náměstka hejtmana Lukáše Dubce představila účastníkům fóra desetičlenný zastupitelský tým Pirátů a Pirátek. Do krajské rady zasedne vedle něj i předseda klubu a radní pro inovace Jiří Hlavenka a Jana Leitnerová, která usedla do pozice radní pro sociální a rodinnou oblast. Desetičlenný klub doplní Ivo Vašíček, Petr Springinsfeld, Petr Vlasák, Eva Havlová, Silvie Mrkvanová, Miroslav Bárta a Jiří Kadeřávek. „Začátek naší historicky první mise v krajském zastupitelstvu nebyl snadný, protože jsme museli ve velmi krátké době vyladit a odsouhlasit výrazně osekaný rozpočet na rok 2021. Myslím si ale, že v zastupitelském klubu tvoříme skvělý tým a že máme skvělou příležitost posunout kraj pirátským směrem,“ dodal Lukáš Dubec.

Institut pro zapojení aktivních členů a příznivců

Důležitým bodem jednání CF bylo založení prvního pirátského politického institutu. Projekt představila první místopředsedkyně strany Olga Richterová a pražský zastupitel Daniel Mazur spolu s Jankou Michailidu. „Na formální úrovni budeme moci podporovat profesionalitu, participaci členů a příznivců a zapojovat do naší činnosti dobrovolníky. Spolupracovat chceme i na akademické úrovni s vědeckou obcí. Mezi konkrétní aktivity budou patřit přednášky, panelové diskuse, školení, semináře, publikační i poradenská činnost,“ uvedla Olga Richterová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.