Poslední listopadovou sobotu si členové a členky Pirátů v Jihomoravském kraji zvolili lídra své kandidátky pro volby do Poslanecké sněmovny. Ty se mají konat v říjnu příštího roku. Lídrem se stal Radek Holomčík, který v internetové volbě získal 47 z celkového počtu 58 hlasů.

„Děkuji všem za hlasy. Mám radost z podpory, kterou vnímám i jako podporu práce ve Sněmovně, kterou s Piráty děláme. Jsme připraveni převzít vládní zodpovědnost a ať už půjdeme v koalici s hnutím STAN, nebo sami, udělám maximum pro to, aby hlas voličů Pirátské strany měl ve Sněmovně co největší zastoupení,“ uvedl po svém zvolení současný poslanec Radek Holomčík.

Do primárních voleb se přihlásilo celkem 11 členů či registrovaných příznivců Pirátů, z toho dva přímo na pozici lídra. Byli jimi Radek Holomčík, současný poslanec Pirátů za Jihomoravský kraj a místopředseda strany, který post lídra získal již v 1. kole, a Miroslav Bárta, krajský zastupitel a zastupitel MČ Brno Královo Pole, který projevil zájem také o další čelní pozice.

Na čelo kandidátky, tedy na pozici 2 až 6 se také přihlásili Michal Marciniszyn, Pavel Nevrkla, Tomáš Pastirčák, Lukáš Doležal, Patrik Doležal, Vít Křižka, Antonino Milicia, Tomáš Vymazal a Adam Vyplel. Kandidátské řeči i dotazy od členů a členek najdete na pirátském foru{:target="_blank"}

Zatímco lídra si Piráti zvolili již dnes, zbytek čela budou členky a členové volit do poloviny prosince. Jasno o podobě čela však bude ještě letos. Veškeré hlasování probíhá online, přičemž hlasovat mohou všichni aktuální členové Krajského sdružení.