Charita pro ODS? Aneb „skolit Koliště a získat voliče”.

29. března 2023
Charita pro ODS?  Aneb „skolit Koliště a získat voliče”.

Dva týdny před loňskými komunálními volbami se v parku vedle Janáčkova divadla běžel běh „Skolíme Koliště”. Charitativní akce měla za cíl podpořit sociální nadační fond. Ve skutečnosti však podpořila zejména volební kampaň ODS z veřejných financí.

Běžecký festival, jehož hlavní tváří byla primátorka, byl načasovaný těsně před volbami. Fotografie a vizuální styl, který propagoval závod se objevil v kampani ODS, včetně jejich volebního stánku. Město a městské firmy přispěly na festival částkou skoro 800 tisíc korun. Avšak nakonec se na charitu vybralo necelých 100 tisíc. Nejdůležitější přínos z akce tak byly fotky na volební stánek a sociální sítě pro ODS.

„Běh jsem vnímala už před volbami spíš jako akci vedení magistrátu. Načasování na termín před volbami mě zarazilo,“ dodává pirátská místopředsedkyně kontrolního výboru Monika Lukášová Spilková pro Seznam Zprávy.

Při odchodu do opozice jsme se zavázali nové vedení města důsledně kontrolovat. Naše práce se nezaměřuje pouze na netransparentní a podezřelé nakládaní s městskými byty, které odhalila na Brně-střed Monika Spilková. Ale i na možné zneužívání městských financí pro účel vlastního obohacení nebo politické kampaně. Transparentnost a potírání korupce jsou pro nás Piráty totiž klíčová témata.

Nesouhlasíte s postupem vedení města? Chcete lepší zacházení s městskými financemi? Není vám lhostejný osud stadionu Za Lužánkami? Přijďte vyjádřit svůj názor na další zastupitelstvo města Brna již 4. dubna od 8:30.

Více o běžeckém festivalu na Kolišti v článku.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.