PaeDr. Ivo Vašíček

EKONOM, MANAŽER A PEDAGOG

Ivo Vašíček (* 5. prosince 1961 Olomouc) je zastupitel za Piráty v zastupitelstvu Jihomoravského kraje. Žije v Čejkovicích a má čtyři děti.

V letech 2010-2016 byl členem republikového předsednictva Pirátské strany. Původním povoláním je učitel fyziky; učil na základní i střední škole. Na přelomu roku 1989/90 byl krátce politicky aktivní v Občanském fóru (předseda OF učitelů v Brně). Do roku 1997 v různých manažerských pozicích řídil rozvoj telekomunikační firmy v rámci Evropy. Od roku 1998 poskytoval odborné manažerské služby českým firmám i nadnárodním korporacím. V roce 2007 založil ČIMIB – Český institut manažerů informační bezpečnosti. Největší úspěchy má při formulacích strategií a při krizovém řízení. V současné době pracuje jakoporadce pro management, ICT a ICT bezpečnost.

Politickou angažovaností se podílí na realizaci strukturálních změn ve společnosti. Vždy se opírá o otevřenou a věcnou komunikaci. Právo na svobodné šíření informací a na soukromí považuje za základ všech osobních svobod. Rád upozorňuje na chybná společenské a ekonomická paradigmata.