Lukáš Mamula

Lukáš Mamula narozen 12.6 1987 v Brandýse nad Labem odkud se s rodinou přestěhoval do Bruntálu. V Bruntále vystudoval střední průmyslovou školu v oboru elektronické počítačové systémy. Po střední škole pokračoval dále na Slezské univerzitě v Opavě jako student oboru informatika a výpočetní technika. Zde úspěšně dokončil bakalářšký a magisterský stupeň vzdělání. Již během magisterského studia se přestěhoval do Brna, kde žije od roku 2012.

Po magisterském studiu ještě chvíli působil na vysoké škole jako doktorand, kde měl možnost vyučovat vysokoškolské studenty a současně analyzovat nedostatky vysokoškolského systému. V průběhu doktorského studia, které bohužel nedokončil, nastoupil do práce na pozici Java developer a na této pozici dále zakládá svou kariéru v oblasti IT. V roce 2017 založil spolu s několika dalšími lidmi nový startup-ový projekt se zaměřením na robotiku a umělou inteligenci. I přes nedokončené doktorské studium navštěvuje se svou prací vědecké konference se zaměřením na umělý život a umělou inteligenci.

Jako člověk si cení přímosti lidí. Nesnáší faleš a přetvářku. Dále jeho životním motivem je svoboda člověka. Což byl také jeden z důvodů proč se stal aktivním pirátem. Politiku sleduje již od mládí a nesouhlasí s postupným ořezáváním svobod v posledních 20 letech a téměř žádného progresu právě v uvolňování “zakázaného ovoce” i přes občanské volání po změně. Nelíbí se mu populismus vysoce postavených lidí. Sledování předvolebních slibů, které se posledních 20 let neustále opakují. Sliby stále nejsou zrealizované stranickými útvary, které se v naši zemi nemění, což je naprosto iritující a pro mnoho z nás i frustrující. Lobbing korporací a jiných menších soukromých subjektů na úkor práv a kvality člověka je pro něj nepřijatelný.

Svůj volný čas věnuje běhání, cyklistice, plavání, horské turistice a když zůstává čas, tak také literatuře. Miluje pobyty v přírodě. Příroda je jeho vášeň, která jej inspiruje i v jeho práci. Proto považuje za velice důležité, abychom se v naší zemi snažili zachovat naše přírodní bohatství i pro další generace lidí, kteří budou žít po nás v této krásné zemi. A samozřejmě v rámci našich možností se starat i o přírodu mimo naše hranice.

Díky mnoha letům stráveným v prostředí českého školství si mohl udělat obrázek o tom, jak české školství funguje a co je potřeba upravit a naopak zanechat. Jako politik by chtěl řešit reformy ve školství, v oblasti životního prostředí, ale také například dlouho a mnoha lidmi očekávanou legalizaci konopí. Dále digitalizaci státní správy a s tím spojenou transparenci výběrových řízeních státních zakázek.

Články autora Lukáš Mamula

Navrhni úpravu