Lukáš Mamula

Narodil jsem se 12. června 1987 v Brandýse nad Labem a do Brna jsem se přistěhoval v roce 2012.

V roce 2013 jsem získal magisterský titul z informatiky a výpočetní techniky. Následovalo postgraduální studium, kde jsem se zaměřil na tvorbu umělé inteligence a robotiku. Tento stupeň studia jsem nedokončil.

Od roku 2015 pracuji jako Software developer se zaměřením na programovací jazyk Java.

V Pirátské straně jsem od roku 2016. Jsem spoluzakladatel místního sdružení Brno a od roku 2018 působím jako neuvolněný zastupitel města Brna. Působím také v komisi životního prostředí a kontrolním výboru magistrátu města.

Mým velkým politickým cílem je vést odbor životního prostředí v Brně. Rád bych v tomto město Brno dostal na úroveň evropských měst, které určují trend zelených technologií.

Rád čtu beletrii, ale také odbornou literaturu. Neustále se něčemu novému učím. Rád komunikuji s lidmi, ale také rád jezdím na několikadenní přechody hor. Miluji hory a sporty, které s nimi souvisí, například snowboarding, hiking.

Priority

  • Chci, aby budoucnost města znamenala symbiózu mezi přírodou a městským životem a to bez zbytečných represí vůči lidem.
  • Příroda jako taková je mi obrovskou inspirací a místo kam si chodím odpočinout. Proto považuji za svůj cíl postarat se o to, aby i budoucí generace měly kam chodit odpočívat.

Články autora Lukáš Mamula