Filip Vítek (* 13. 08. 1980) je od února 2018 registrovaný příznivec a od října 2020 člen Pirátů. V listopadu byl zvolen do funkce vedoucího krajského MO.

Narodil se, vyrostl a vše do třiceti prožil v Brně, od roku 2017 žije s rodinou v obci Kunice poblíž Kunštátu. Živí se vzděláváním dospělých - zavádí do firem prvky hodnotového leadershipu a svobodné kultury a pracuje tak s dělníky, managementem i majiteli.

Jeho druhým zaměstnáním je “expediční/horský průvodce”. Spojil koníček s prací a párkrát do roka dělá průvodce skupině dobrodruhů, ať už v horách nebo na Sahaře.

V roce 2012 založil nadační fond Lepší vyhlídky, k čemuž ho vedla touha změnit pasivitu a negativismus ve společnosti. Prostřednictvím přednášek a vzdělávacích programů s kolegy lektory působili na mladé lidi ve věku 18-26 let ve studentských spolcích a přímo na VŠ. Po narození prvního syna mu došel dech a koncem roku 2017 uzavírá nadační činnost.

V Kunicích organizuje kulturní akce, přednášky, klub deskovkářů, vyrábí cider a je dobrovolným hasičem.

Filip nesnáší slovo nejde, je podezřívavý k lidem co příliš často používají slovo “ale” a věří, že nakonec vše dobře dopadne.