Mgr. Adam Zemek

Člen Představenstva Dopravního podniku města Brna, provozovatel dopravních webů a programátor

Vážení přátelé, vítejte na mém profilu! :-)

Jsem rodilý Brňák, vystudoval jsem informatiku na Masarykově univerzitě a živím se jako programátor. K moderním technologiím a IT mám opravdu blízko.

Nicméně celý život je moje hlavní téma doprava. Provozuji několik webů s dopravní tematikou, jsem členem Tramvajklubu Brno (dříve i ve vedení), jsem brigádník v Dopravním podniku města Brna (výpomoc s jízdními řády, dopravní průzkumy, směny na pracovišti Distribuce dopravních informací při dispečinku), dříve jsem tvořil mapu linek MHD Brno a železnice v kraji pro Kordis a obecně velmi podrobně sleduji veškeré dění a nové trendy okolo městské hromadné dopravy u nás i v zahraničí.

Od roku 2018 jsem také díky brněnským Pirátům (díky za důvěru!) členem Představenstva Dopravního podniku města Brna, kde se snažím věci posunovat k lepšímu a dohlížet na plynulé, kvalitní a efektivní fungování MHD v Brně. Doufám, že se mnou budete souhlasit, když napíšu, že se nám to s kolegy celkem daří. V poslední době se nám v DPMB například podařilo ušetřit 100 milionů na nákupu trolejbusů díky transparentnímu výběrovému řízení.

Kromě dopravy se také intenzivně zajímám o politiku, kterou jsem i krátce studoval na Fakultě sociálních studií MU. Svoboda, demokracie, transparentnost, solidarita a ochrana životního prostředí jsou základem úspěšné, spokojené, moderní a udržitelné společnosti. Měli bychom se všichni společně zasadit o to, aby tyto hodnoty i v dnešním světě plném populismu a fake news byly prioritou.

Jsem ženatý a mám jednoho syna.

Pokud máte nějaké téma, které byste se mnou rádi probrali, neváhejte mne kontaktovat.