Mgr. Adam Zemek

Člen Představenstva Dopravního podniku města Brna, provozovatel dopravních webů a programátor

Vážení přátelé, vítejte na mém profilu! :-)

Jsem rodilý Brňák, vystudoval jsem informatiku na Masarykově univerzitě a živím se jako programátor. K moderním technologiím a IT mám opravdu blízko.

Nicméně celý život je moje hlavní téma doprava. Provozuji několik webů s dopravní tematikou, jsem členem Tramvajklubu Brno (dříve i ve vedení), jsem brigádník v Dopravním podniku města Brna (výpomoc s jízdními řády, dopravní průzkumy, směny na pracovišti Distribuce dopravních informací při dispečinku), dříve jsem tvořil mapu linek MHD Brno a železnice v kraji pro Kordis a obecně velmi podrobně sleduji veškeré dění a nové trendy okolo městské hromadné dopravy u nás i v zahraničí.

V letech 2018-2022 jsem také byl díky brněnským Pirátům členem představenstva Dopravního podniku města Brna, kde se nám kolegy například podařilo ušetřit 100 milionů na nákupu trolejbusů díky transparentnímu výběrovému řízení. V tomto volebním období jsem byl také členem Dopravní komise Rady města Brna.

Od roku 2021 jsem díky jihomoravským krajským Pirátům členem představenstva společnosti Kordis JMK, kde se snažím zlepšovat fungování našeho vynikajícího integrovaného dopravního systému. Na krajské úrovní jsem také členem Komise dopravy a územního plánování.

Kromě dopravy se také intenzivně dlouhá léta zajímám o politiku, kterou jsem i krátce studoval na Fakultě sociálních studií MU. Svoboda, demokracie, transparentnost, solidarita a ochrana životního prostředí jsou základem úspěšné, spokojené, moderní a udržitelné společnosti. Měli bychom se všichni společně zasadit o to, aby tyto hodnoty i v dnešním světě plném populismu a fake news byly prioritou.

V komunálních volbách na podzim 2022 jsem kandidoval do Zastupitelstva města Brna a z 3. místa kandidátky jsem byl zvolen zastupitelem. Do široké koalice ANO a ODS jsme nevstoupili a v tomto volebním období tak máme opoziční roli, kdy se snažíme kontrolovat vedení města a upozorňovat na všechny podezřelé věci, které se dějí. V rámci činnosti zastupitele jsem členem Kontrolního výboru a také Komise pro IT.

Jsem ženatý a mám dva syny.

Pokud máte nějaké téma, které byste se mnou rádi probrali, neváhejte mne kontaktovat.