Vraťme zemi budoucnost: Piráti a Starostové zahájili kampaň do sněmovny

Vraťme zemi budoucnost: Piráti a Starostové zahájili kampaň do sněmovny

V úterý 18. května oficiálně odstartovala předvolební kampaň Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny. Krajští lídři, včetně jihomoravského Radka Holomčíka{:target="_blank"}, představili společný koaliční projekt v Praze médiím.

„Volebních maratonů už jsem pár absolvoval, ale jsem přesvědčený, že tenhle bude na dalších pár let vůbec nejdůležitější. Jsme v situaci, kdy všichni čím dál víc cítíme, že tahle země ztrácí budoucnost. Každý den a každé další špatné rozhodnutí nás táhne dolů. Pevně věřím, že naše koalice tuto trajektorii zvrátí,” řekl lídr jihomoravské kandidátky Radek Holomčík{:target="_blank"}.

Stovky členů Pirátské strany i Starostů nejen na jižní Moravě kampaň zahájili mezi lidmi: od brzkých ranních hodin rozdávali koaliční noviny v okresních městech. V ulicích s lidmi probírají dílčí programové priority i otázky spojené se vznikem koalice.

Koaliční smlouva mezi Piráty a Starosty byla podepsána 21. ledna tohoto roku. Vzniklo tak pevné a jasně definované spojení dvou stran s ambicí zvítězit v říjnových volbách, které bude v koalici spolupracovat další čtyři roky a klade si za cíl jediné: v nejtěžších časech novodobé historie České republiky vrátit naší zemi budoucnost.

„Ve spojení se STAN vidím velkou naději pro tuto zemi. Chceme společně nabídnout férový, moderní a bezpečný stát 21. století, stát stojící na ekonomice s přidanou hodnotou, který již nebude montovnou, nýbrž mozkovnou. Stát, který nenechá lidi padnout na dno, ale zároveň nebude přespříliš zasahovat do jejich života, pokud si to lidé nebudou sami přát,” stručně shrnul společné cíle předseda České pirátské strany Ivan Bartoš.

Celé znění programu, které obsahuje téměř sedm desítek bodů, je k vidění na oficiálním koaličním webu www.piratiastarostove.cz{:target="_blank"}.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.