V Brně se díky Pirátům uskuteční první dronová show!

V Brně se díky Pirátům uskuteční první dronová show!

Brno je často označováno za středoevropské centrum inovací. Není proto náhoda, že právě v Brně se uskuteční jedna z prvních dronových show v celé České republice. Díky iniciativě našeho náměstka Tomáše Koláčného město letos v rámci zpestření festivalu Ignis Brunensis přidá i novinku v podobě moderní dronové show.

Ohňostroje mají v Brně dlouholetou tradici v podobě mezinárodního festivalu Ignis Brunensis. Brno je však moderní metropolí 21. století, která drží krok s dobou a nebojí se nových inovací. Letošní pilotní projekt dronové show tak předznamenává budoucnost veřejných akcí v našem městě. Drony jsou nevšedním doplňkem k tradičním ohňostrojům. Oproti klasickým ohňostrojům mají však i řadu nesporných výhod. Jsou totiž šetrné k životnímu prostředí, nezpůsobují zvířatům žádnou újmu a nezanechají po sobě zbytečný odpad.

„Jsem nadšený, že se nám povedlo domluvit na letošní ročník festivalu Ignis Brunensis audiovizuální dronovou show. Drony na rozdíl od tradičních ohňostrojů neděsí zvířata žijící ve volné přírodě a ani domácí mazlíčky. Velkou výhodou je i ekologičnost celé show. V průběhu dronové show nevznikají žádné emise spalin ani prachu, které by překážely našim občanům. V případě, že se koncept osvědčí, chtěli bychom do budoucna ještě více využívat drony na veřejných akcích,“ řekl náš náměstek primátorky Tomáš Koláčny{:target="_blank"}.

Zbrusu novou dronovou show si budete moci vychutnat i s hudebním doprovodem přímo na Kraví hoře (7. srpna 2021 v časech od 21:30 do 22:00 a 23:00 až 23:30). Celkově se uskuteční dvě představení, přičemž každé z nich potrvá 8 minut a bude na něj použito až 100 dronů. Událost bude také koordinovaná s Festivalem planet, který pořádá Hvězdárna a planetárium Brno od 6. do 12. srpna.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.