Šetříme, zrychlujeme, digitalizujeme!

Šetříme, zrychlujeme, digitalizujeme!

Po měsících příprav byl připojen na e-shopu městských služeb brnoid.cz nový modul - hvězdárna. Brno iD tak opět zrychlí a usnadní nákup služeb města Brna z domova. V nabídce jsou tak na jednom místě k dispozici šalinkarty, vstupenky do zoo či podpora veřejné zeleně. Zcela nově si najdou v eshopu své i zájemci o vesmír a kosmické záležitosti - mohou si totiž pořídit online nejen vstupenky, ale také dárkové poukazy do brněnské hvězdárny a planetária..

„Jedním z žádoucích dopadů digitalizace brněnských městských služeb je úspora peněz. Ty šetříme i díky tomu, že postupně nahrazujeme externí řešení prodeje vstupenek v jednotlivých příspěvkových organizacích města Brna systémem vlastním. Po Zoo Brno jsme do rodiny Brno iD dnes s radostí přivítali také Hvězdárnu a planetáriem Brno,“ uvedl náš náměstek primátorky Tomáš Koláčný{:target="_blank"}

<h2>Online nákup šalinkaret v Brně</h2>

Od 1. 1. 2022 se v Brně přestanou prodávat papírové šalinkarty.. Předplacené karty budou dostupné pouze v elektronické podobě, kterou si mohou lidé zakoupit v e-shopu Brno iD. Další možnost je nákup šalinkarty v dopravním podniku na pobočce. Je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a bezkontaktní bankovní kartu jako nosič pro šalinkartu.

<h2>Podpoř svůj strom</h2>

Nový modul na Brno iD nabízí také adopci stromů, která podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě. Vybrané peníze budou následně převedeny na účet městské příspěvkové organizace Veřejná zeleň města Brna, která je využije na péči o vybrané stromy. Po realizaci výsadby obdržíte od Odboru životního prostředí Certifikát adoptivního rodiče a v místě výsadby může být umístěna cedulka s vaším jménem.

<h2>Knihovna Jiřího Mahena</h2>

Všichni registrovaní čtenáři mohou nově platit poplatky v Knihovně Jiřího Mahena v Brně online v e-shopu Brno iD. Všechny platby (dluhy, registrace, vklady na konto čtenáře) je možné uskutečnit přímo ze čtenářského konta v katalogu IPAC KJM. Platby kartou přes platební bránu Brno iD jsou obratem zaznamenány v knihovním systému KJM a čtenáři tak mohou bez čekání nebo z pohodlí domova pokračovat v čerpání služeb knihovny.

<h2>Rozšíření využití modulu Sport</h2>

V modulu Sport je nově v sekci Práce s kreditem u STAREZ-SPORT možnost si nechat vypsat historii čerpání kreditu čipových hodinek. Je možné si nastavit i počet vypisovaných záznamů.

<h2>Prodej bez nutnosti přihlášení</h2>

Od léta je u různých služeb e-shopu možné si je prohlížet a vkládat vybrané položky do nákupního košíku i bez nutnosti přihlášení a registrace . Až těsně před odchodem do platební brány je třeba zadat e-mailovou adresu, ke které bude nákup vázán. Touto formou lze snadno nakupovat třeba vstupenky do zoo a různé další služby, které nejsou vázané na nosič či nepotřebují osobní údaje.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.