Přehledně: jak se zaregistrovat na očkování

5. března 2021
Přehledně: jak se zaregistrovat na očkování

Registrace se otevřela pro další skupiny obyvatel i v Jihomoravském kraji. Nově mohou očkovat také praktičtí lékaři a lékařky. Zde jsou nejdůležitější informace a odkazy pro veřejnost

Očkování u praktického lékaře

Chcete-li se očkovat u svého praktického lékaře, kontaktujte nejdříve přímo jeho. Zjistěte si, zda očkuje/bude očkovat a domluvte se na vakcinaci přímo s ním. Praktici vás do systému zapíšou sami. Jihomoravský kraj připravil interaktivní mapu{:target="_blank"}, ve které najdete všechny zapojené praktické lékaře v JMK.

Očkování přes centrální registrační systém

I nadále máte možnost se registrovat přes centrální registrační systém{:target="_blank"}.

Co dělat, pokud jste již v centrálním registračním systému, ale chcete k praktikovi?

Jste-li již zaregistrován/a v centrálním systému, ale preferoval/a byste očkování vaším praktikem, není momentálně jiná možnost, než se nechat z registrace vyřadit. To lze pouze telefonicky přes centrální linku nebo dle informací z linky 1221 počkejte, až dojdou 3 PINy, které když nevyužijete, systém vás vyřadí sám. Ministerstvo zdravotnictví nicméně prosí{:target="_blank"}, aby ve chvíli, kdy máte termín očkování přes centrální registr, jste již nic nerušili.

Proč je nutné si vybrat, zda využít očkovací centrum nebo praktického lékaře?

Systém neumí zájemce o očkování „přehazovat“ mezi praktiky a očkovacími centry. Pokud se zaregistrujete v centrálním registračním systému, praktik si vás zatím neumí „stáhnout“ pod sebe. K očkování vás tedy praktický lékař nepozve a vy byste měli jít do některého z vakcinačních center, která jsou v Jihomoravském kraji otevřená.

Veškeré informace o očkování v JMK najdete na https://ockovani.jmk.cz{:target="_blank"}.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.