Piráti z Boskovic informují: schůzka se starostou k PaRo a stavba sportovní haly

22. října 2019
Piráti z Boskovic informují: schůzka se starostou k PaRo a stavba sportovní haly

Pirátští zastupitelé v Boskovicích, Kristýna Znamenáčková, Radek Šamšula a Jan Nádvorník, jsou sice v opozici, snaží se být ale opozicí konstruktivní a vyjednávat i podporu pro své návrhy. Jak se jim daří a co právě řeší?

"Včera jsme se byli podívat na Hybešově ulici na parcele, kde má stát sportovní hala. Tuto variantu jsme, jak víte, nepodpořili, ale zajímala nás vybraná lokalita a plány. Ředitel školy a zároveň zastupitel za TOP 09, Pavel Vlach, nás provedl po pozemku a vysvětlil nejbližší postup," uvedli pirátští zastupitelé. "Podstatné ale je, jak bude postup tlumočen obyvatelům a jak bude pokračovat dialog s obyvateli lokality, jejichž část s výstavbou výrazně nesouhlasí," doplňují s tím, že právě nesouhlas byl znám už před schvalováním této varianty.

"Dnes jsme navštívili pana starostu Jaroslava Dohnálka, spolu s ním se setkání zúčastnil tajemník David Škvařil. Projednávali jsme náš návrh na zavedení participativního rozpočtu. Vedení města s participativním rozpočtem souhlasí a momentálně nás čeká práce na jeho konkrétní podobě. Zastupitelé budou finance vyčleněné na první ročník schvalovat v rozpočtu pro rok 2020 na zastupitelstvu. Konkrétní podobu a parametry momentálně zpracováváme a budeme na nich spolupracovat převážně s panem tajemníkem," informují také o úspěchu prosazení pirátského programu.

A na závěr pozvánka: "V listopadu pro vás chystáme setkání s Piráty pod pracovním názvem Rok na radnici. Budeme se těšit na vaše dojmy, konstruktivní kritiku i nápady." Termín setkání se jistě brzy dozvíte na FB stránce Pirátů z Boskovic.{:target="_blank"}

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.