Piráti vyšlou do nadcházejících senátních voleb na Blanensku čerstvého čtyřicátníka Filipa Vítka

Piráti vyšlou do nadcházejících senátních voleb na Blanensku čerstvého čtyřicátníka Filipa Vítka

Jihomoravský Pirát Filip Vítek bude bojovat o křeslo v Senátu v podzimních volbách ve 49. volebním okrsku - Blansko. V hlasování o tom rozhodli včera členové strany. Filip Vítek se tak stal naším kandidátem do Senátu v obvodu č. 49.

Vítek se profesně věnuje oboru vzdělávání dospělých od roku 2005. Je konzultantem strategického rozvoje firem v oblasti lidských zdrojů. Pomáhá zavádět do firem prvky hodnotového leadershipu, demokracie a svobodné kultury. Při své práci se potkává s různými skupinami pracovníků – od těch manuálních až po management a majitele.

„Ve své práci vlastně učím lidi vést dialog posouvám je k otevřené komunikaci. Totéž chci dělat i jako senátor. Protože – ať už se jedná o politiku nebo každodenní život – společné problémy můžeme řešit jen, když jsme schopni diskutovat a umíme respektovat své kolegy, přátele i nepřátele,“ uvedl Filip Vítek, kandidát do Senátu za volební obvod 49.

Vítek chce posílit pirátský tým, aby byl v Senátu více slyšet liberální hlas a pirátské hodnoty. „Potřebujeme, aby tu fungovala otevřenost a férovost. Potřebujeme spojovat a zakopávat příkopy. Na to česká politika dlouhá léta zapomíná a je nejvyšší čas se tomu začít věnovat,“ dodal Vítek.

„Generačně jsem jinde než většina senátorů a senátorek, což vnímám jako výzvu, ale zároveň výhodu. Mám dvě malé děti a potřebujeme, aby v Senátu byla zastoupena i mladší generace, která může svět vidět z trochu jiného úhlu,“ dodal Vítek.

Filip Vítek se narodil v Brně v roce 1980, aktuálně žije s manželkou a dvěma dětmi v obci Kunice poblíž Kunštátu. Zde organizuje kulturní akce, přednášky a klub deskovkářů. Je také dobrovolným hasičem. V roce 2012 založil nadační fond Lepší vyhlídky věnující se rozvoji mladých lidí ve věku 18-26. Ve svém volném čase podniká expedice na nejvyšší himalájské vrcholy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.