Brněnské tématické miniweby budou přehlednější!

Brněnské tématické miniweby budou přehlednější!

Jak se zorientovat v obecním bydlení? Jak pomoci snížit do roku 2030 emise CO2 o 40%? A jak vypadá územní plánování města? I na tyto otázky odpovídají městské miniweby, které propagují brněnské projekty, zajímavosti a aktivity. Nyní dostanou i nový kabát. Brněnští radní rozhodli{:target="_blank"}, že se o jejich tvorbu a rozvoj začne starat společnost Asseco Central Europe.

„Všechny weby jsou už dnes ve snadno dostupné a kompaktní podobě k dohledání na internetu. Navazujeme na osvědčený postup z roku 2017, kdy se město zachovalo obdobně. Realizací veřejné zakázky je dosaženo jednotného postupu při tvorbě miniwebů nebo jejich úprav a vývoje v návaznosti na nově vznikající projekty v rámci Magistrátu města Brna,“ upřesnil pirátský náměstek primátorky Tomáš Koláčný{:target="_blank"}.

Veškeré úpravy spadají do pokračující digitalizace jednotlivých městských systémů. Zmíněné miniweby se budou nově tvořit na bezplatné platformě Liferay.

„Jedná se o komplexní a moderní open source řešení pro tvorbu webů, správu integrovaných aplikací a sdílení dokumentů. Vzniká na ní i nová hlavní stránka samotného Brna. Logicky jsme tedy požadovali, aby byla tato platforma využita i na miniweby hlavně z důvodu snadné budoucí správy a integrace, což přinese i finanční úspory,“ uvedl k výběru této platformy pirátský uvolněný zastupitel pro oblast informačních technologií Ondřej Kotas{:target="_blank"}.

Po zadání veřejné zakázky obdržel zadavatel nabídky od tří dodavatelů. Komise nakonec doporučila Radě města už výše zmíněné Asseco, které je jednou z předních IT firem v České republice a za projekt eNeschopenky získalo ocenění IT projekt roku 2020.

Brzy se tak budete moci těšit na weby jako Priprav Brno – Pomozte připravit Brno na klimatické změny!{:target="_blank"}, PUP – Portál územního plánování města Brna {:target="_blank"}, nebo Úvodní stránka - Sochařské Brno{:target="_blank"} v novém a lepším.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

Vedení Starého Lískovce odstranilo bezdůvodně opozici z komisí

V pondělí 23. října 2023 obdrželi všichni členové komisí informaci, že rada MČ Starý Lískovec všechny své poradní orgány ruší. Jen dva opoziční členové dostali poté informaci, že se znovu stávají členy nově jmenovaných komisí. Z původních osmi zástupců opozice v komisích zůstali pouze dva. Proč k tomuto kroku rada přistoupila, se členové nedozvěděli ani z e-mailu tajemnice, kterým oznamovala zrušení komisí, ani z vyžádané důvodové zprávy.