Tomáš Vymazal

+420 774 363 736
tomas.vymazal@pirati.cz

Jsem PRO

  • regulovanou legalizaci samopěstování a komerčního nakládání s konopím pro dospělé občany ČR
  • možnost zřídit si v hospodě dobře odvětrávanou místnost určenou ke kouření
  • povinnost zveřejňovat studijní materiály vytvořené za peníze daňových poplatníků
  • adopce dětí LGBT páry, důslednou odluku církve od státu a maximální svobodu slova

Jsem PROTI

  • snahám bránit lidem v odpočinku a rekreaci pod zástěrkou ochrany jejich zdraví
  • suchu a nekonečným lánům plodin, které ničí naši krajinu
  • závislosti na jednom dodavateli a jinému plýtvání veřejnými prostředky
  • dojíždění na městský úřad kvůli každé maličkosti

Za padesát let prohibice konopí se nepodařilo prokázat žádný z argumentů, které k jejímu zavedení vedly. Od začátku za ní stálo jen pokrytectví a osobní zájem zainteresovaných podnikavých jedinců. Chci to napravit, chci regulovanou legalizaci pěstování a komerčního nakládání s konopím.

Bio

Tomáš Vymazal je informatik, zahrádkář a nadšenec do robotiky. Členem Pirátské strany je od roku 2010. Od září 2016 byl členem Komise informatiky a otevřenosti radnice Rady města Brna, kde se zaměřoval na odstraňování závislosti na jednom dodavateli a prosazení používání svobodného software. V říjnu 2016 kandidoval na třetím místě koaliční kandidátky do krajského zastupitelstva jihomoravského kraje, avšak díky volebnímu výsledku 5.11 % na mandát těsně nedosáhl. Od října 2017, kdy se stal poslancem Poslanecké sněmovny PČR, se zdržuje v Praze. Do té doby působil především v Brně, kde se narodil, studoval a byl čtyři roky zaměstnán v softwarové společnosti zabývající se telekomunikacemi.

Už od vstupu k Pirátům je Tomášovou prioritou legislativa upravující nakládání s konopím a hledání vhodného způsobu nápravy současného nepříznivého stavu, kdy stát bez racionálního důvodu konopí staví mimo zákon a jeho uživatele kriminalizuje. Od počátku působení ve funkci poslance se věnoval práci na věcném zámeru zákona o regulované legalizaci samopěstování psychoaktivního konopí pro osobní potřebu a též dostupnosti léčebného konopí v českých lékárnách.

V rámci poslaneckého mandátu je členem Výboru pro bezpečnost, Petičního výboru, Podvýboru pro vězeňství, Podvýboru pro lékovou politiku, racionální využití farmakoterapie a přístrojové techniky, Podvýboru pro ochranu práv osob omezených na svobodě, Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů a předsedá Stálé komisi pro kontrolu použití odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu, použití sledování osob a věcí a rušení provozu elektronických komunikací.

Články autora Tomáš Vymazal

Navrhni úpravu