Patrik Doležal

Patrik Doležal se narodil ve znamení Vodnáře roku 1972 v Brně. Vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě a právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Věnoval se malbě obrazů, umělecké fotografii (dvě samostatné výstavy), divadlu a modernímu baletu v TD Mimi Fortunae. Byl moderátorem studentského Rádia R.

Většinu profesního života se pohyboval v IT oboru. Později byl stážistou u senátora Libora Michálka a dnes pracuje v advokátní kanceláři. Je členem bezpečnostní komise RmB.

Patrik si vzal dvakrát stejnou ženu, poprvé na lodi a o pár let později v kostele. Mají spolu čtyři děti.

Aktivně se účastnil akcí občanských iniciativ už před pádem totality, dlouhou dobu se ale nestal členem žádné organizace. S politikou se poprvé potkal jako člen Sociálního výboru Rady města Brna, v letech 2006 a 2007. V létě 2009 vstoupil do právě vznikající České pirátské strany a za čtyři roky vystoupil. V roce 2013 spoluzaložil tři občanská sdružení zaměřená na omezení exekučního tlaku a pomáhající obětem exekucí. V posledních letech se věnuje konkrétním projektům ke zlepšení společenského a politického prostředí.

Projekty:

Navrhni úpravu